آزمایش رایگان HIV در مراکز ترک اعتیاد بخش خصوصی

14 امرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: به‌منظور مراقبت، درمان، پیشگیری و کاهش آسیب‌ها، در مراکز ترک اعتیاد بخش خصوصی از افراد در معرض خطر آزمایش رایگان HIV گرفته می‌شود.

ماریا خویش دوست در نشست هم‌اندیشی با مسئولین و کارشناسان مراکز ترک اعتیاد شهرستان دشتستان گفت: مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، مراکزی هستند که قابلیت ارائه خدمات آموزشی، مشاوره، مراقبت و درمان و پیشگیری را به افراد در معرض خطر یا مبتلا به ویروس HIV و بیماری‌های آمیزشی ارائه می‌دهند.
خویش دوست افزود: در مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان دشتستان کارشناسان دوره‌دیده برای مشاوره و انجام آزمایش ویروس ایدز حضور دارند و امکان دسترسی به پزشک متخصص عفونی نیز فراهم است.
وی اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، فراهم نمودن امکان دسترسی عموم مردم به مکانی مطمئن برای کسب اطلاعات درباره راه‌های انتقال و پیشگیری از بیماری، فراهم نمودن امکان دسترسی گروه‌های در معرض خطر ابتلا، ارائه خدمات آموزشی، مشاوره تشخیص HIV، کاهش آسیب، مراقبت و درمان بیماری‌های مقاربتی است.  
خویش دوست با اشاره به‌ضرورت انجام آزمایش تشخیص ایدز در مراکز ترک اعتیاد خصوصی گفت: در شهرستان دشتستان، یک مرکز دولتی و 6 مرکز خصوصی ترک اعتیاد وجود دارند که در مرکز دولتی انجام آزمایش‌های تشخیصی به‌صورت مستمر صورت گرفته و گزارش‌های آن را به واحد بیماری‌های واگیر برای پیگیری و در صورت لزوم درمان ارسال می‌شود و انجام این آزمایش‌ها در مراکز خصوصی نیز ضروری است.
وی از شهروندان بالای 18 سال خواست در صورت مواجهه با رفتار پرخطر به مرکز بیماری‌های رفتاری شهرستان دشتستان واقع میدان بیمارستان 17 شهریور، طبقانی فوقانی مرکز خدمات جامع سلامت امام سجاد (ع) مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن‌های 34259304-34259316 تماس حاصل نمایند.
نشست رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با مسئولان مراکز ترک اعتیاد این شهرستان به‌منظور آموزش ارائه خدمات آزمایشی و مشاوره‌ای به مراجعین مراکز ترک اعتیاد و خانواده‌های آنان برگزار شد، در این نشست مسئول مرکز بیماری‌های رفتاری مرکز بهداشت شهرستان آموزش‌های لازم را ارائه داد.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
آزمایش.ایگان.ایدز     HIV     شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     مراکز.ترک.اعتیاد     ماریا.خویش.دوست    

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >