در شورای سلامت شهرستان تنگستان مطرح شد:
آموزش مهارت‌های زندگی و فرزند پروری در کاهش آمار خودکشی موثر است

27 امرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: آموزش مهارت‌های زندگی و فرزند پروری در کاهش آمار خودکشی موثر است.

مهندس عادل مقدس در دومین نشست سال‌جاری شورای سلامت شهرستان تنگستان که با موضوع بررسی علل خودکشی در شهرستان تشکیل شده افزود: مشاوران روانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت، بهزیستی و مراکز مشاوره خصوصی می‌توانند کمک قابل توجه‌ای به کاهش این موارد داشته باشند که این موضوع حساسیت و مراجعه مردم به این مراکز را طلب می‌کند.
وی خودکشی را یکی از ده علت اصلی مرگ و میر در دنیا خواند و افزود: خوشبحتانه خودکشی از علت‌های اصلی مرگ و میر در تنگستان نبوده اما موارد موجود نیز باید با انجام راهکارهای مختلف کاهش یابد.
مهندس مقدس با اشاره به ابعاد مختلف تاثیر خودکشی بر جامعه گفت: خودکشی در واقع به عملی گفته می‌شود که فرد به صورت آگاهانه برای پایان دادن به زندگی خود انجام می‌دهد و مسائل مختلفی در بروز آن دخیل هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: اقدام به خودکشی منحصر به قشر خاص، گروه سنی، طبقه اجتماعی و... در جامعه نبوده و افراد زمانی که امیدشان را برای پایان دادن به مشکلات دست می‌دهند اقدام به خودکشی می‌کنند.
مهندس مقدس سه عامل افسردگی، مشکلات جسمی و مسائل اجتماعی را از علل اصلی خودکشی بیان کرده و اظهار داشت: اختلال دو قطبی، شکست عاطفی یا تحصیلی و استرس‌های مختلف محیطیاز این جمله هستند.
وی از دیگر علل خودکشی به بیماری‌های مزمنی مانند ایدز، صرع، انواع سرطان‌ها ، بیماران دیالیزی و بیماری‌هایی که موجب رنج بیش‌ازحد بیماران می‌شود، تنها زندگی کردن، فقدان حمایت خانوادگی و اجتماعی، طلاق، بیکاری،  فقر، ازدواج ناموفق، اختلافات زناشویی و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/  ن.ا 3010

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
خودکشی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >