معاون سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر خبر داد:
امدادرسانی ۷ ساعته به مصدوم تصادفی در منطقه صعب‌العبور

2 شهريور 1398
معاون سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: چهارشنبه شب سی‌ام مردادماه سال جاری به دنبال اعلام مأموریت واژگونی موتورسیکلت در منطقه پهلوان کشی (به گفته اهالی: کوه موسوم به کلاتک) آمبولانس اورژانس ۱۱۵ چغادک به محل حادثه، اعزام شد.

علیرضا پورشمس در خصوص این مأموریت افزود: پس از نقطه زنی و یافتن بیمار به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر و شرایط تاریکی هوا در آن گرما و بیابانی به مساحت چهار کیلومتر عملیات جستجوی بیمار چندین ساعت طول کشید.
وی بیان کرد: پس از پیدا کردن مصدوم جوانی سی‌ساله که شکستگی در ناحیه هر دو دست و هر دو پا داشته سریعاً اقدامات پزشکی اورژانسی شامل وصل سرم، تزریق مسکن، فیکس نمودن نواحی آسیب‌دیده انجام و با هشیاری کامل به بیمارستان شهدا خلیج‌فارس بوشهر اعزام شد.
معاون اورژانس بوشهر بابیان نقاط قابل‌توجه و خطرآفرین این مأموریت گفت: سید حسین حسینی، علی جمالی و تکنسین کارآموز محمدجواد غفوری در ساعت ۲:۴۵ بامداد به پایگاه بازگشتند.
پورشمس تصریح کرد: شرایط و ساعت وقوع حادثه به‌گونه‌ای بود که امکان پشتیبانی هوایی و حتی زمینی میسر نبود لیکن همکاری تیم اعزامی هلال‌احمر و اعلام آمادگی بسیج منطقه جهت همکاری قابل‌تقدیر است.
وی خاطرنشان کرد: سید حسین حسینی از پرسنل نمونه اورژانس است که همیشه دغدغه مردم را داشته و تمام مأموریت‌ها را با حساسیت بالایی انجام می‌دهد؛ وی بیش از ۱۰ مورد احیاء موفق بیماران و نجات جان افراد را در کارنامه خود دارد.
 انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
امدادرسانی     معاون.عملیات     اورژانس115     علیرضا.پورشمس        

تاریخ بروز رسانی:   2 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >