همزمان با دومین روز از هفته دولت اتفاق افتاد:
در دورترین و صعب‌العبورترین نقطه دشتستان خانه بهداشت خیرک افتتاح و به بهره‌برداری رسید

4 شهريور 1398
همزمان با دومین روز از هفته دولت ساختمان جدید خانه بهداشت خیرک با حضور فرماندار شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ فرماندار شهرستان گفت: یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول نظام سلامت بود که در بخش درمان منجر به کاهش هزینه‌های درمانی مردم شده، همچنین در بخش بهداشت با ایجاد  فضا سازی‌های استاندارد، تجهیز و نوسازی مراکز و خانه‌های بهداشت این امکان را فراهم کرده که مردم بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی در فضای مطلوب‌تری بهره‌مند شوند.
دکتر جواد لقمان‌زاده افزود: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید کاهش هزینه درمان و کاهش پرداخت هزینه‌ها از جیب مردم بوده و امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر در بخش ارم و بوشکان یک مرکز درمان‌بستر جهت ارائه خدمات درمانی به مردم این مناطق احداث کنیم.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دسترسی مناطق دور از دسترس و صعب‌العبور به خدمات بهداشتی و درمانی از سیاست‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی بوده و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به این مهم توجه داشته و در دورترین نقاط شهرستان با کمترین جمعیت و خانوار، خانه بهداشت جهت ارائه خدمات بهداشتی برای مردم احداث کرده است.
محمد حسین دریسی افزود: روستای خیرک از توابع بخش ارم بوده و دارای جمعیت 392 نفر و 110 خانوار می‌باشد.
 وی افزود: 26خانوار عشایرنشین در این روستا زندگی می‌کنند که از اوایل آبان تا پایان اردیبهشت ماه هرسال در این روستا ساکن بوده و از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند می‌شوند.
این مقام مسئول اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان دشتستان با برنامه‌ریزی‌هایی که در طی سال دارد خدمات‌رسانی به مناطق دور از دسترس را در اولویت خود قرار داده و با دهگردشی‌های پزشکان و کلینیک دندانپزشکی، خدمات درمانی را علاوه بر خدمات بهداشتی که توسط بهورزان در خانه‌های بهداشت به صورت مستمر انجام می‌شود  به مردم این مناطق ارائه می‌کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان در خصوص این پروژه گفت: خانه بهداشت خیرک از توابع بخش ارم  با زیربنای 80 مترمربع و بااعتبار 3000 میلیون ریال از محل اعتبارات استانداری و وزارت بهداشت احداث‌شده و به جمعیتی در حدود392 نفر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/ س.غ-3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
افتتاح     بهره‌برداری     هفته.دولت     فرماندار     دکتر.جواد.لقمان‌زاده     محمدحسین.دریسی    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >