خانه بهداشت بشیرآباد در هفته دولت افتتاح شد

5 شهريور 1398
در چهارمین روز از هفته دولت خانه بهداشت بشیرآباد از توابع بخش سعدآباد با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستانی و محلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: در دولت تدبیر و امید و با اجرایی شدن طرح تحول سلامت نگاه ویژه‌ای به زیر ساختها در دو بخش بهداشت و درمان شده است و با نوسازی و تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی، خوشبختانه وزارت بهداشت به اهداف خود که همان ارتقای شاخصهای سلامت می‌باشد خیلی نزدیک شده است.
دکتر لقمان زاده افزود: در هر جامعه توسعه یافته‌ای، شاخص‌های سلامت از شاخص‌های درمان از اولویت مهمتری برخوردار است و اصلاح سبک زندگی مردم و امید به زندگی از مهمترین رکن این شاخص می‌باشد که در بخش بهداشت با حضور بهورزان و مراقبین سلامت، امیدواریم به مورد انتظار برسیم.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به شاخص‌های ارائه شده توسط شبکه بهداشت و درمان دشتستان، شهرستان دشتستان درارتقای شاخص‌های بهداشتی پیشرفتهای مطلوبی داشته است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: خانه بهداشت بشیرآباد تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت نظرآقا و از توابع بخش سعدآباد شهرستان دشتستان است که به جمعیتی در حدود هزار و 365 نفر خدمات بهداشتی ارائه می‌کند.
ماریا خویش‌دوست تصریح کرد: این طرح از محل اعتبارات متمرکز وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعتبارات استانی به‌صورت مشترک در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان بوشهر ساخت و تجهیز گردید.
وی اظهار کرد: خانه بهداشت بشیرآباد با جمعیت هزار و 365 نفر و دارا بودن یک بهورز زن و یک بهورز مرد به 355 خانوار ساکن در آن روستا خدمات بهداشتی ارائه می‌دهند.   
خویش دوست گفت: این خانه بهداشت با زیربنایی به مساحت ۸5 مترمربع و بااعتبار ۳ میلیارد ریال احداث‌شده است که پس از 10 ماه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.   
این مقام مسئول تأکید کرد: در خانه‌های بهداشت مردم خدماتی همچون مراقبت‌های پیش از بارداری، مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، مراقبت و واکسیناسیون کودکان، پایش سلامتی برای سنین مختلف، مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون و ...، بیماریابی در زمینه بیماری‌های واگیر، معاینات ابتدایی دهان و دندان و ... توسط بهورزان دریافت می‌کنند.   

انتهای پیام/ س.غ-3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.دولت     فرمانداردکتر.جواد.لقمان‌زاده     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >