در پنجمین روز از هفته دولت صورت گرفت؛
خانه بهداشت عیسوند در شهرستان دشتستان افتتاح شد

6 شهريور 1398
در پنجمین روز از هفته دولت، خانه بهداشت عیسوند از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتستان با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در این آیین ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت گفت: با مقایسه کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه درمی‌یابیم که وجه تمایز این کشورها فقط شاخص‌های سلامت، امید به زندگی و توسعه شاخصه‌های انسانی است و برای رسیدن به این شاخص‌ها، زیرساخت‌های بهداشتی و انسانی باید گسترش پیدا کند.
محمدباقر سعادت افزود: استفاده از الگوی زندگی ایرانی و اسلامی از فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین برنامه‌های مهم وزارت بهداشت و درمان است و همه اقدامات ما، در راستای افزایش امید به زندگی و سلامت محوری از دوران پیش از تولد و بارداری و پس‌ازآن باید رعایت شود و سعی و تلاش رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاونت بهداشتی و بهورزان در خانه‌های بهداشت برای رسیدن به شاخص‌ها واضح و مبرهن است.
سعادت تصریح کرد: در دوره یازدهم و دوازدهم دولت تدبیر و امید، به خصوص در این سال‌های اخیر شاهد توسعه زیرساخت‌های بهداشتی در شهرستان دشتستان بوده‌ایم.
سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان نیز گفت: در هفته دولت سال ۹۸ بیش‌ترین پروژه‌های عمرانی در شهرستان دشتستان مربوط به بخش بهداشت بوده است و خرسندیم که بیش از ۹۵ درصد از فضاهای بهداشتی نوسازی و یا بهسازی شده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: خانه بهداشت عیسوند تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت خوشمکان و از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتستان است که به جمعیتی در حدود ۸۳۱ نفر خدمات بهداشتی ارائه می‌کند.
ماریا خویشدوست تصریح کرد: این طرح از محل اعتبارات متمرکز وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعتبارات استانی به صورت مشترک در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان بوشهر ساخت و تجهیز شد.
وی اظهار کرد: خانه بهداشت عیسوند با ۸۳۱ نفر و دارا بودن یک بهورز زن به ۲۲۷ خانوار ساکن در آن روستا خدمات بهداشتی ارائه می‌دهند.
خویش دوست گفت: این خانه بهداشت با زیربنایی به مساحت ۸۵ مترمربع او با اعتبار ۳ میلیارد ریال احداث‌شده است که پس از ۱۰ ماه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
این مقام مسئول تأکید کرد: در خانه‌های بهداشت، مردم خدماتی همچون مراقبت‌های پیش از بارداری، مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، مراقبت و واکسیناسیون کودکان، پایش های سلامتی برای سنین مختلف، مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون، بیمار یابی در زمینه بیماری‌های واگیر، معاینات ابتدایی دهان و دندان و ... توسط بهورزان دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ س.غ-۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.دولت     نماینده.مجلس     محمدباقر.سعادت     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >