معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مهم‌ترین رسالت مراکز درمانی ارائه خدمات صحیح و اصولی به بیماران است

26 شهريور 1398
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مهم‌ترین رسالت مراکز درمانی ارائه خدمات صحیح و اصولی به بیماران است.

دکتر جعفر زارعی‌زاده در حاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر افزود: ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریورماه) توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان روز جهانی ایمنی بیمار معرفی‌شده و شعار آن نیز "برای ایمنی بیمار با صدای بلند صبحت کنید " تعریف‌شده است.
وی با تأکید بر اهمیت حفظ ایمنی بیمار تصریح کرد: باید به نحوی از بیماران مراقبت کرد که حین ارائه خدمات بیمار دچار آسیب نشوند، با این وجود حتی در مجهزترین مراکز درمانی دنیا برخی از بیماران دچار آسیب می‌شوند که عمدتاً قابل‌پیشگیری هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: ما در بیمارستان‌ها بر اساس سیاست وزارت بهداشت برنامه‌هایی در حال اجرا داریم تا این آسیب‌ها را به حداقل برسانیم که با تشکیل تیم‌های ایمنی بیمار و بازدیدهای منظم تیم ایمنی از بخش‌ها موارد خطر را شناسایی و موانعی را جهت پیشگیری از بروز خطا مستقر سازیم.
وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که ایمنی بیمار حفظ‌شده و مهم این است که از خطاها درس گرفته و آن را به اشتراک بگذاریم تا از تکرار چنین خطاهایی پیشگیری شود.
دکتر زارعی‌زاده اظهار داشت: از سویی خود بیمار و همراهان نیز بایستی در این راه ما را یاری کنند. بیمار و خانواده بایستی در فرایند درمان مشارکت فعال داشته و آن‌ها نیز با صدای رسا مشکلات خود را با تیم درمانی در میان بگذارند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیمار باید سابقه کاملی از بیماری خود را بدون تعارف و رودربایستی ارائه دهد چرا که در روند درمان و تصمیمات بالینی آن‌ها بسیار مؤثر است.
وی یادآور شد: بیماران باید سؤالات خود را از سیستم درمانی خود بپرسند تا از وضعیت سلامتی و معالجه‌شان آگاه شده همچنین بهتر است مشکلاتشان را با صدای بلند به گوش درمانگران برسانند.
به مناسبت ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریورماه) روز جهانی "ایمنی بیمار " معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه مدیران ستادی معاونت درمان دانشگاه در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر حاضرشده و از تلاشگران حوزه ایمنی بیمار تقدیر کردند، همچنین در این بازدید وی بر بالین بیماران اورژانس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس حضور یافته و نحوه مراقبت و درمان آنان را موردبررسی قرار داد.

انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۴

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
بازدید     معاون.درمان     دکتر.جعفر.زارعی‌زاده     روز.جهانی.ایمنی‌بیمار     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   26 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >