آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد/ گزارش تصویری

3 مهر 1398
آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در این آیین گفت: مهم‌ترین دوران تحصیلی دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی همین هشت سال بوده و پایه و اساس پزشک خوب و موفق شدن این است که به اهمیت درس‌ها در مقطع علوم پایه توجه ویژه‌ای شود.
دکتر سعید کشمیری افزود: اهمیت رشته پزشکی تنها قبول شدن در کنکور نبوده و باید به‌سختی درس‌خوانده شود و با پشتکار این مسیر را ادامه داد.
وی با اشاره به اینکه باید سپاسگزار کسانی باشید که شما را به این مرحله رسانده‌اند تصریح کرد: تنها شیوه‌ای که می‌توانید دین خود را به معلمان و والدین خود ادا کنید این است که به رسالت، جایگاه و این فرصت استثنایی که به شما داده است فکر کرده و از آن برای خدمت به جامعه استفاده کنید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: شما دانشجویان پتانسیل تبدیل‌شدن به پزشک و دندانپزشکان موفق را داشته و می‌توانید به انسان‌های مفیدی تبدیل‌شده و موجب افتخار خود، خانواده و کشور باشید.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه باید اهداف متعالی داشته باشید افزود: بایستی شیوه درس خواندن خود را عوض کرده و از مشاوران تحصیلی، اساتید و دانشجویان سال‌های بالاتر کمک بگیرید.
دانشجویان کنونی اثرگذاران آینده هستند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: دانشجویان کنونی اثرگذاران آینده هستند از این روز باید اطلاعات به‌روز داشته، نسبت به مسائل و دغدغه‌های جامعه خود آگاهی داشته باشند تا بتوانند در جهت مرتفع کردن آنان گام بردارند.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه دانشجویان باید خلاقیت خود را در راه بهتر و پویا شدن جامعه به کار ببندند گفت: شما در قبال جامعه خود مسئول بوده و باید نسبت به جامعه، منابع و دانشگاه احساس مسئولیت داشته باشید.
وی تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند منشا تالیف، پژوهش، تغییر، اختراع، محرومیت‌زدایی و کارآفرینی باشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در جریان مسائل روز قرار گرفتن، کتاب خواندن، تک‌بعدی نشدن، پرداختن به مسائل معنوی، ارج نهادن به شئونات دانشجویی و متمرکز شدن بر روی اهداف از مواردی است که دانشجویان در هر رشته و مقطعی باید به آن توجه کنند.
دکتر کشمیری عنوان داشت: دانشجویان آینده‌سازان کشور بوده و نسلی هستند که در آینده کشور را اداره خواهند کرد از این روز به اساتید توصیه می‌شود در کنار ارائه مطالب علمی و تخصصی، اخلاق، امیدواری و فروتنی را به دانشجویان آموزش دهند.
وی به دانشجویان تاکید کرد: کنکور و گذشته رو فراموش کرده، هدف خود را صرفا قبول شدن در رشته پزشکی ندانسته و با برنامه‌ریزی مناسب برای تحصیل، تمام تلاش خود را به کار ببندند تا با موفقیت این دوران را پشت سر بگذارند.
آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیش از ظهر چهارشنبه 3مهرماه به همت دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در سالن شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ف1024

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
معارفه     دکتر.سعید.کشمیری     معاونت.آموزشی        

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >