معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:
بهره‌برداری از پانزده هزار تخت بیمارستانی تا پایان سال99

4 مهر 1398
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت با 240 پروژه در حال احداث زمینه بهره‌برداری از چهل و سه هزار تخت در سراسر کشور را فراهم کرده که در صورت تامین منابع در سال 98 و 99 تعداد 15هزار تخت بیمارستانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

سید کامل تقوی نژاد در سفر خود به استان بوشهر گفت: این سفر به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش‌های مختلف ازجمله بررسی پروژه‌های عمرانی، وضعیت نیروی انسانی، مسائل مرتبط با بودجه و امور مالی، افتتاح و آغاز عملیات پروژه‌های بهداشتی درمانی صورت گرفته است.
تقوی نژاد با اشاره به تلاش برای اجرای عدالت در دسترسی خدمات افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی متولی اجرای ۶۰ درصد پروژه‌های عمرانی هستند و 40 درصد باقی‌مانده نیز توسط وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های مادر تخصصی انجام می‌گیرد.
حضور خیرین تکمیل پروژه‌های بهداشتی درمانی را سرعت می‌بخشد
وی با اشاره به تأثیر مثبت سایر بخش‌ها در سرعت بخشیدن به پروژه‌های بهداشتی درمانی گفت: حضور خیرین، بخش خصوصی و کمک‌های مردمی سرعت بیشتری به اجرای پروژه‌های بهداشتی درمانی کشور می‌دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در استان بوشهر نیز برنامه‌ریزی‌های لازم با همت مسئولین استانی و دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای پروژه‌های بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.
16 پروژه بهداشتی استان بوشهر در سال جاری بهره‌برداری می‌شود
تقوی نژاد ادامه داد: امیدواریم در سال جاری 16 پروژه از ۳۴ پروژه حوزه بهداشتی بر اساس تفاهم استانداری و وزارت بهداشت به بهره‌برداری برسد و مابقی در سال 99 به اتمام خواهد رسید.
وی گفت: بهره‌برداری از اورژانس هسته‌ای و عمومی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تلاش ما بر این است که این پروژه هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد به همین دلیل برای تکمیل آن تدابیر لازم اندیشیده شده است.
تقوی نژاد خاطرنشان کرد: پروژه مهم دیگر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تکمیل ساختمان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی است که فاز اول این پروژه با کمک‌های استانی و وزارت بهداشت در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
افتتاح خوابگاه پردیس 3 گامی مهم برای رفع مشکلات اسکان دانشجویان
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت گفت: افتتاح خوابگاه پسرانه پردیس 3 با ظرفیت 240 دانشجو گامی مهم برای برطرف شدن مشکلات اسکان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
سید کامل تقوی نژاد افزود: دولت می‌بایست در حوزه گسترش خوابگاه‌ها مشارکت بیشتری داشته باشد و به گسترش خوابگاه‌های دانشجویی به‌عنوان پروژه‌های ضروری نگاه کند و این موضوع در دستور کار وزارت بهداشت برای برنامه‌ریزی اعتبارات سال آینده قرار دارد.
ادامه طرح تحول نظام سلامت با انجام اصلاحات
تقوی نژاد خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت با انجام اصلاحاتی که در دستور کار قرارگرفته است باقدرت به کار خود ادامه می‌دهد تا افزایش رضایتمندی مردم را به همراه داشته باشد.
وی عنوان داشت: گسترش سلامت و کاهش هزینه‌های پرداختی از جیب مردم، افزایش عدالت اجتماعی و توزیع امکانات در سراسر کشور با تمرکز بر مناطق کمتر توسعه‌یافته در اولویت قرار دارد.
۱۳ هزار میلیارد تومان مطالبات وزارت بهداشت از سازمان‌های بیمه‌گر است
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: مطالبات وزارت بهداشت از سازمان‌های بیمه‌گر 13 هزار میلیارد تومان است.
تقوی نژاد با ابزار تشکر از تعاملات صورت گرفته با سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: بیشترین مبلغ مطالبات مربوط به سازمان تأمین اجتماعی است که با درایت رییس جدید این سازمان و توافقات صورت گرفته بخش عمده مطالبات تا پایان هفته آینده پرداخت خواهد شد.
مهم‌ترین نکته توافق با سازمان تأمین اجتماعی نظام‌مند شدن روند پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها است.
انتهای پیام/م.پ-1025

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
بهره‌برداری     معاون.وزیر     سیدکامل.تقوی‌نژاد        

تاریخ بروز رسانی:   5 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >