معاون سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر:
اولین اقدام برای پیشگیری از حوادث در مدارس، آموزش و توانمندی مربیان و دانش‌آموزان است

8 مهر 1398
معاون عملیات سازمان اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اولین و مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از حوادث در مدارس، آموزش و ارتقای توانمندی مربیان و دانش‌آموزان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر، علیرضا پورشمس به مناسبت بازگشایی مدارس اظهار داشت: مخاطرات موجود در محیط آموزشی با کمک کارشناسان امر باید شناسایی شود و شناسایی نقاط تجمع ایمن و داشتن کیف کمک‌های اولیه در مدارس از ضروریات است.
وی با بیان اینکه اولین و مهم‌ترین اقدام جهت پیشگیری از حوادث ارتقای سطح آگاهی و آموزش در زمینه مخاطرات موجود است افزود: کمک‌های اولیه به صورت مانور و در قالب بازی‌های مرتبط باید به دانش آموزان آموزش داده شود، در کنار آموزش همگانی به تعدادی از دانش‌آموزان توانمند به صورت ویژه نقش واگذار کنید تا در زمینه‌های گوناگون از قبیل تخلیه اضطراری و کمک به مصدومان در حوادث جمعی و پیشگیری از سایر مخاطرات کمک‌رسان باشند.
معاون عملیات سازمان اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حوادثی مثل برق‌گرفتگی، سقوط، خونریزی، شکستگی، مسمومیت، آتش‌سوزی، ضربه، تصادفات، در مسیر مدرسه و حوادثی مثل سیل و زلزله در کشور ما شایع است و حوادث زمانی اتفاق می‌افتد که آن را فراموش کرده باشیم.
پورشمس با بیان اینکه مرکز اورژانس ۱۱۵ آمادگی آموزش در سطح مدارس را دارد خاطرنشان کرد: در سال گذشته به همت واحد آموزش سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر ۶۰۰ دانش‌آموز در سطح استان درباره آشنایی با اورژانس ۱۱۵ و کمک‌های اولیه آموزش دیدند.

انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
مدارس     اورژانس115     علیرضا.پورشمس        

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >