رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
تغییر سبک زندگی، عامل ایجاد دوره سالمندی سالم‌تر و بانشاط‌تر است

9 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: با تغییر سبک زندگی در دوران جوانی و میان‌سالی می‌توان دوران سالمندی سالم‌تر و بانشاط‌تری را سپری کرد.

احمد قاسمی افزود: افزایش طول عمر انسان‌ها و اضافه شدن جمعیت سالمندان یکی از دستاوردهای قرن ۲۱ بوده و سالخوردگی جمعیت پدیده‌ای است که برخی جوامع بشری با آن روبرو شده و باعث افزایش امید به زندگی شده است.
وی اضافه کرد: با گسترش برنامه آموزشی از دوران کودکی و جوانی و ارائه راهکارهای زندگی سالم می‌توان دوران سالمندی سالم در تمامی ابعاد جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی داشت.
قاسمی بیان داشت: آموزش افراد سالمند، حمایت اجتماعی، مسائل مالی و معیشتی، مراقبت در برابر بیماری‌ها، کرامت اجتماعی و سلامت معنوی از جمله محورهایی است که در راستای حمایت از سالمندان باید به آن توجه شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: ورزش منظم، داشتن رژیم غذایی متنوع و متوازن از مواد غذایی مختلف، توجه به وزن و شکل بدن و شرکت در مناسبت‌ها و محافل اجتماعی، در سلامت سالمندی تأثیر بسزایی دارد.
قاسمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در دوران سالمندی، بیماری‌های بسیاری در افراد پدیدار می‌گردند باید اقدامات پیشگیرانه در دستور کار افراد قرار گیرد تا در دوران سالمندی با بیماری‌های کمتری دست و پنجه نرم کنند.

انتهای پیام/ ا-پ ۳۰۲۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
سالمند     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   9 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >