معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
توجه به شکوفایی استعدادهای کودکان برای ساختن آینده‌ای بهتر ضروری است

10 مهر 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: گروه سنی کودکان مؤثرترین و نقش‌پذیرترین قشر جامعه محسوب می‌شوند، بنابراین توجه و پرورش شکوفایی استعدادهای آنان برای ساختن آینده‌ای بهتر و پربارتر امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، محمدامین شایسته نیا در کمیته بزرگداشت هفته جهانی کودک شهرستان عسلویه ضمن بیان شعار هفته جهانی کودک با مضمون " آینده را باید ساخت" اظهار داشت: هفته جهانی کودک از 13 لغایت 19 مهرماه در سرتاسر کشور برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به مصادف شدن ایام ماه صفر با هفته ملی کودک، به منظور نهادینه کردن ارزش‌های اجتماعی، دینی و تربیتی و ترویج این فرهنگ در جامعه، رویکردهای اجرایی باید در راستای آموزه‌های عاشورایی سوق پیدا کند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بیان کرد: با توجه به مهم بودن دوران کودکی، حساسیت جهت برآورده کردن نیازهای آنان به منظور دستیابی به آینده‌ای روشن‌تر است.
وی تصریح کرد: رویکرد بعدی این هفته رسیدگی و توجه به کودکان کم برخوردار، روستایی و حاشیه شهر و ... است که نیازهای ویژه دارند که اهداف سایر ادارات همکار در اجرا نمودن فعالیت‌ها برای این قشر جامعه ستودنی است.
 این مقام مسئول بیان کرد: برگزاری مهرواره بادبادک‌ها، بازی‌های بومی محلی، تندیس مجسمه‌های شنی، بازدیدهای بومی محلی، ایستگاه عاشورایی در حسینیه، برگزاری کلاس‌های بازی و تربیتی با موضوع دستاوردهای عاشورا، بازدید از کودکان بیمار در بیمارستان، ارائه خدمات رایگان دهان و دندان به کودکان کم برخوردار از جمله برنامه‌های این هفته در شهرستان عسلویه خواهد بود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان عسلویه خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌های اجرایی با همکاری همه ادارات سطح شهرستان از جمله کانون پرورشی فکری کودکان، اداره آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره بهزیستی، اداره جمعیت و هلال‌احمر، شهرداری‌ها برنامه‌ریزی و اجرایی خواهد شد.
روزشمار هفته ملی کودک را به شرح زیر است:
•    13 مهر: کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر
•    14 مهر: کودک، آموزش، سلامت و ایمنی
•    15 مهر: کودک، محیط‌زیست، میراث فرهنگی و گردشگری
•    16 مهر: کودک، صلح، بازی و نشاط
•    17 مهر: کودک، رسانه و ارتباطات
•    18 مهر: کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه
•    19 مهر: کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی


انتهای پیام/ ع.م- 3090

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
هفته.جهانی.کودک     معاون.بهداشتی     محمدامین.شایسته‌نیا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >