همایش پیاده‌روی سالمندان عسلویه در هفته سالمند

13 مهر 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: سالمندان عسلویه با شرکت در همایش پیاده‌روی هفته جهانی سالمند را گرامی داشتند.

محمدامین شایسته در حاشیه همایش پیاده‌روی سالمندان گفت: بیش از ۵ درصد جمعیت شهرستان عسلویه از سالمندان تشکیل‌شده است.
شایسته با اشاره به برنامه‌های هفته سالمند در شهرستان عسلویه افزود: خدمات رایگان مراقبت سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت در سطح شهرستان عسلویه به بیش از ۹۸ درصد از جمعیت سالمند این شهرستان ارائه‌شده است.
وی با توجه به شعار هفته سالمند با مضمون " فرصت‌های برابر برای تمامی سنین" عنوان داشت: سالمندان گروه سنی حساس جامعه با نیازهای ویژه را تشکیل می‌دهند که بهبود کیفیت زندگی آنان باعث افزایش امید به زندگی می‌گردد.
شایسته بابیان اینکه کیفیت زندگی مقدم بر طول عمر است افزود: توجه به ارزیابی افسردگی و سلامت روان، انتخاب تغذیه سالم و مناسب و همچنین پیشگیری از سقوط و عدم تعادل در سالمندان می‌تواند باعث بهبود طول دوره سالمندی گردد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار کرد: در پیاده‌روی سالمندان فعالیت‌هایی ازجمله ایستگاه سلامت، آموزش سلامت روان، آموزش تغذیه، صرف صبحانه سالم و تجلیل از سالمندان با همکاری ادارات بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ورزش و جوانان شهرستان عسلویه صورت گرفت.
هم‌زمان با هفته سالمندان و به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه فعالیت‌هایی ازجمله آموزش گروهی بهداشت به سالمندان، تکریم سالمندان توسط نوه‌ها، قصه‌گویی سالمندان، آموزش صنایع‌دستی سالمندان به نوه‌ها، تجلیل از سالمندان فعال، برپایی صبحانه سالم، برگزاری مسابقه نقاشی، نمایش و پیاده‌روی در سطح این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ ع.م- ۳۰۹۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
همایش     پیاده‌روی     سالمندان     معاون.بهداشتی     محمدامین.شایسته     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   13 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >