معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان اجرا می‌شود

21 مهر 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از اجرای طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان فاطمه آهو خوش در آیین افتتاح طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان اظهار داشت: هدف اصلی این طرح رساندن غذا به کودکان نیازمند در روستاها و مناطق آسیب‌پذیر است و با توجه به اینکه ساکنین روستا عمدتاً از افراد کم‌درآمد هستند، این طرح روی مهدکودک روستاها متمرکزشده است.
وی تصریح کرد: امسال برای چهارمین سال متوالی، طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان اجرا می‌شود و در این طرح علاوه بر یک وعده غذای گرم روزانه، هر سه ماه یک‌بار قد و وزن کودکان اندازه‌گیری می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان کرد: پیگیری وضعیت تغذیه و رشد کودکان تحت پوشش برنامه، با توجه به سن حساس آن‌ها بسیار مهم است.
آهو خوش خاطرنشان کرد: بازدیدهای ماهانه، آموزش توسط کارشناس تغذیه و بهورز منطقه، همکاری جهت اندازه‌گیری وزن ازجمله کارهایی است که در طول اجرای برنامه انجام آن‌ها ضروری است.
کارشناس امور کودکان بهزیستی شهرستان کنگان نیز گفت: تعداد 107 کودک زیر 6 سال، در مهدهای کودک شکوفه‌های سیراف و بهشت کودک روستای پرک، تحت پوشش این طرح قرارگرفته‌اند.
غزل علیزاده عنوان کرد: این طرح فقط شامل روستا مهدها و مناطق آسیب‌پذیر می‌شود و رساندن مواد غذایی سالم و بررسی دوره‌ای قد، وزن کودکان و ... ازجمله مواردی هست که در این طرح انجام می‌شود.
آیین افتتاح طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان در مهدکودک ”شکوفه‌های سیراف “ با حضور معاون بهداشتی و کارشناس بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، کارشناس امور کودکان بهزیستی، مدیر و همچنین مربیان مهدکودک شکوفه‌های سیراف برگزار شد.

انتهای پیام/ م.س-3070


کلمات کلیدی:
افتتاح     روستا.مهد     معاون.بهداشتی     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   21 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >