استاندار بوشهر:
اولویت مدیریت ارشد استان، تأمین سلامت مردم است/ گزارش تصویری

22 مهر 1398
استاندار بوشهر گفت: مهم‌ترین اولویت مدیریت استان بوشهر تأمین سلامت مردم به‌ویژه سلامت و امنیت غذایی است.

دکتر عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان بوشهر گفت: در تأمین سلامت و امنیت غذایی مردم بسیار جدی هستیم و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با متخلفان این حوزه برخورد قاطع صورت می‌گیرد.
 گراوند با اشاره به اهمیت نظارت بر محصولات تولیدی کشاورزی افزود: سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه تولید و نظارت بر سلامت محصولات کشاورزی پیشگام هستند و این موضوع به‌عنوان اولویت این دو دستگاه اجرایی قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای ارتقاء سلامت محصولات کشاورزی می‌بایست از ظرفیت آزمایشگاهی اداره کل استاندار و تحقیقات صنعتی نیز به‌خوبی استفاده شود.
استاندار بوشهر تصریح کرد: ازجمله عوامل تهدیدکننده سلامت مردم ورود محصولات کشاورزی و سموم غیراستاندارد از گمرک است که متولیان امر سلامت و تولید در استان نسبت به این موضوع به‌شدت حساس هستند.
دکتر عبدالکریم گراوند افزود: وجود آزمایشگاه‌های اداره کل استاندارد و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تأیید سلامت و استاندارد بودن محصولات وارداتی از اهمیت بالایی برخوردار است.
راه‌اندازی آزمایشگاه تخصصی با همکاری بین بخشی گمرک و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت متولیان حوزه سلامت استان بر سلامت محصولات تجاری، کشاورزی و بهداشتی با واگذاری زمین به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گمرک، به‌زودی آزمایشگاه تخصصی برای آزمایش این محصولات راه‌اندازی می‌شود.
گراوند بر ضرورت ایجاد قرنطینه محصولات کشاورزی در گمرک باهدف نظارت دقیق بر روی محصولات وارداتی تأکید کرد و افزود: محصولات تجاری غیراستاندارد که دارای مشکل بهداشتی هستند بدون اغماض توقیف‌شده و ضمن ضبط این محصولات با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
استاندار بوشهر تصریح کرد: تدوین پیوست فرهنگی در طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی استان بوشهر نیز ضرورتی انکارناپذیر است.
کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان بوشهر با موضوع معرفی و ارائه طرح و پروژه ارتقاء سلامت هشت محصول کشاورزی با محوریت گوجه‌فرنگی در استان بوشهر با حضور روسای دستگاه‌های اجرایی استان در سالن شماره یک استانداری بوشهر تشکیل شد.

انتهای پیام/م.پ-1025

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
نشست     کارگروه.تخصصی     استاندار     دکتر.عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >