معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سلامت دانش‌آموزان، یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه در جامعه است

28 مهر 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه در جامعه موضوع سلامت است و جایگاه دانش‌آموزان به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه هدف در اجرای برنامه‌های مداخله‌ای به‌منظور تأمین، حفظ و ارتقای سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است.

محمدحسین دریسی در جمع معاونین و نمایندگان آموزش‌وپرورش مناطق مختلف شهرستان دشتستان گفت: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان آینده‌سازان کشورند و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان تضمین‌کننده سلامت حال و آینده جامعه است، در سال تحصیلی جدید، بیش از چهل‌وشش هزار دانش‌آموز تحت پوشش برنامه‌های مداخله‌ای سلامت قرار می‌گیرند.
وی افزود: با توجه به اینکه جمعیت زیادی از مهم‌ترین گروه سنی کشور در مدارس مشغول به تحصیل هستند، توجه به بهداشت و سلامت این گروه نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دریسی با اشاره به اهمیت همکاری بین بخشی در دستیابی به اهداف بهداشتی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش برنامه‌های مداخله‌ای مختلفی همچون مکمل یاری با قرص آهن و ویتامین D، طرح عاری از پوسیدگی دندان پایه‌های ششم و هفتم، طرح بیماریابی پدیکلوزیس، وارنیش فلوراید و تربیت سفیر سلامت دانش‌آموزی برای مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس به اجرا درمی‌آورد.
وی همچنین گفت: مدرسه جایگاه ویژه‌ای برای افزایش سواد سلامت و توسعه سلامت دانش‌آموزان، کارکنان مدرسه، خانواده‌ها و افراد جامعه است و چون دانش‌آموزان در سن فراگیری هستند قادرند آموزش‌های بهداشتی را به‌خوبی بیاموزند و بکار گیرند و به خانواده و اجتماع خود انتقال دهند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: باید با اجرای برنامه‌های آموزشی در مدارس آگاهی دانش‌آموزان را ارتقاء دهیم.
گفتنی است، در شهرستان دشتستان در سال تحصیلی 98-97، بیش از 90 درصد از برنامه‌های مداخله‌ای سلامت دانش‌آموزان اجرایی شده است.

انتهای پیام/ س.غ-3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
دانش‌آموزان     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >