معاون وزیر بهداشت در سفر به بوشهر:
پیوست سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه صنایع الزامی است/ گزارش تصویری

30 مهر 1398
معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: پیوست سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه صنایع الزامی است.

دکتر علیرضا رئیسی در سفر یک‌روزه خود به استان بوشهر اظهار داشت: صنایع باید سلامتی مردم را تضمین کنند.
وی در نشست شورای اداری شهرستان عسلویه افزود: به‌عنوان مسئول سلامت مردم خواسته‌ای که از صنایع داریم این است که  مسئولیت اجتماعی‌شان را انجام دهند.
دکتر رئیسی با تأکید بر اینکه صنایع باید آن میزان از سلامتی مردم که قبل از استقرار صنعتی بوده را تضمین کنند گفت: ما می‌خواهیم تضمین شود حضور صنایع با پیوست سلامت و تضمین در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی همراه باشد.
 معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: خیلی شفاف می‌گوییم که ما می‌خواهیم آن میزان از سلامتی مردم که قبل از استقرار صنعتی بوده تضمین شود و خواهان سلامتی بیشتر نیستیم.
پیوست سلامت الزامی است
دکتر رئیسی بیان کرد: همان‌طور که در برنامه پنجم و ششم توسعه نیز آمده هیچ صنعتی بدون پیوست سلامت حق ندارد مستقر شود ولی متأسفانه این‌چنین نیست.
وی بابیان اینکه باید موضوع سلامت صنایع جدی گرفته شود و همگی به فکر باشیم خاطرنشان کرد: مخالف و مقابل صنعت نیستیم،  باید توجه داشته باشیم این دو مقوله را اشتباه گرفته نشود؛ اگر می‌گوییم باید پیوست سلامت باشد و اگر می‌گویم صنعت باید مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام بدهد به معنی این نیست که با صنعت مخالف هستیم و اینکه تصور شود ما مخالف این صنایع هستیم یک نگاه بسیار ساده‌انگارانه و ساده‌لوحانه است. 
معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم استان بوشهر مرزبانان خوبی بوده و هستند و میزبان خوبی برای صنایع بوده‌اند ولی متاسفانه کمترین بهره از صنایع نصیبشان شده است.
در راستای شناسایی و رفع مشکلات و نیز ارتقای سطح خدمات ارایه شده از طریق پایش برنامه‌ها و ارزیابی عملکرد حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در منطقه عسلویه معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مدیران ستادی معاونت بهداشت وزارت بهداشت به استان بوشهر سفر کردند. 
دکتر عزیز الله عاطفی مشاور و معاون اجرایی معاونت بهداشت وزارت، دکتر محمدمهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت، دکتر احمد جنیدی جعفری رییس مرکز سلامت محیط و کار  در این سفر یک‌روزه معاون بهداشتی وزیر بهداشت به استان بوشهر را همراهی می‌کنند.                 
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
معاون.وزیر     دکتر.علیرضا.رئیسی     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >