فرماندار شهرستان بوشهر:
سلامت مردم در اولویت برنامه‌های ارگان‌ها و ادارات است

1 آبان 1398
فرماندار بوشهر در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوشهر گفت: سلامت مردم در اولویت برنامه‌های ارگان‌ها و ادارات است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ فرماندار بوشهر اظهار داشت: بی‌تفاوتی دستگاه‌های اجرایی به سلامت مردم و جامعه قابل تحمل نیست زیرا برای داشتن جامعه‌ای سالم و مدیریت حوادث توجه به اصل پیشگیری، آموزش و فرهنگ‌سازی ضروری است و برخوردهای انتظامی در بسیاری از کارها راه به جایی نمی‌برد.
عباس جمشیدی افزود:  سلامت مردم در اولویت برنامه‌های ارگا‌ن‌ها و ادارات است که تأمین آب سالم و بهداشتی و نظارت دائمی بر وضعیت بهداشت آب یکی از این وظایف است و نظارت ویژه بر آب مصرفی بخش روستایی و رفع نواقص در کوتاه‌ترین زمان در دستور کار متولیان امر قرار می‌گیرد.
دبیر شورای سلامت شهرستان بوشهر ضمن ارایه فعالیت‌های انجام شده این مرکز در شش ماهه اول سال 98 گفت: اجرای برنامه ارتقای شاخص‌های بهداشت فردی و بهداشت عمومی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان بوشهر با همکاری اتاق اصناف، سازمان صنعت و معدن، سازمان دامپزشکی و سازمان تعزیرات حکومتی بازدیدهای مشترکی در نوبت‌های صبح و عصر در حال اجرا است.
مهندس فخرایی افزود: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به عنوان دستگاه نظارتی و بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر تأمین سلامت شهروندان به صورت روزانه اقدام به کلرسنجی و نمونه‌برداری میکروبیولوژی از آب شرب کرده و همواره نظارت لازم بر ایستگاه‌های تصفیه آب، آب استخرهای شنا و آب شناگاه‌های طبیعی را به عمل می‌آورد.
وی بیان داشت: در این راستا در شش ماهه اول سال 98 تعداد 7495 مورد کلرسنجی آب از مناطق شهری و روستایی انجام شده و حدود 600 نمونه باکتریولوژیک از آب مصرفی، 298 نمونه باکتریولوژیک از آب استخرها و 12 نمونه باکتریولوژیک از شناگاه‌ها مورد آزمون قرار گرفته است که در این حوزه تعامل بسیار نزدیکی با شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی وجود داشته به نحوی که موارد نقص به‌صورت تلفنی به کارشناس آبفا و آبفار اعلام می‌شود.
مهندس فخرایی تصریح کرد: از دیگر معضلات موجود در سطح شهرستان نبود زیرساخت‌های مناسب در زمینه جمع‌آوری و دفع صحیح فاضلاب در چهار محل شمالی و جنوبی، تنگک‌ها و شهر چغادک و عالیشهر بوده که علاوه بر نازیبایی محیط، مشکلات زیست‌محیطی عدیده‌ای را  فراهم می‌کند.
انتهای پیام/ ا.س-3000

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرمانداری     عباس.جمشیدی    

تاریخ بروز رسانی:   2 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >