برگزاری مانور زلزله با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور

11 آذر 1398
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر گفت: بیست یکمین مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور هم‌زمان با سراسر کشور در مدارس استان بوشهر برگزار شد.

دکتر عبدالرحیم دادجو در حاشیه این مانور گفت: هدف از برگزاری مانور زلزله آموزش صحیح دانش آموزان با این پدیده و آمادگی برای انجام اقدام‌های لازم در مقابله با آن است.
وی با ابراز تشکر از واحد آموزش اورژانس 115 بوشهر افزود: در هنگام وقوع زلزله پناه گیری صحیح و تخلیه اضطراری مدرسه دو موضوع مهمی است که سازمان اورژانس 115 یک هفته قبل از اجرای این مانور در سراسر استان کلاس آموزشی برای دانش آموزان و مربی‌های بهداشت مدارس را برگزار نمود.
دکتر دادجو تصریح کرد: در بیست و یکمین مانور سرتاسری زلزله و ایمنی مدارس بیش از هزار دانش‌آموز، آموزش‌های لازم درباره تمهیدات قبل، حین و بعد از زلزله را فراگرفته‌اند.
رییس سازمان اورژانس 115 بوشهر با بیان این‌که این مانور به‌صورت نمادین با حضور سازمان اورژانس و دیگر دستگاه‌های امدادی در مدارس تمام شهرستان‌های بوشهر برگزار شد، خاطرنشان کرد: در کنار نحوه پناه گیری و شناسایی نقاط امن مدرسه و اقدامات زلزله، نکات مهمی درباره احیاء قلبی –ریوی، کنترل خونریزی و پانسمان به دانش آموزان آموزش داده شد و تأکید شد دانش آموزان همین مطالب را به خانواده خود آموزش دهند.
دکتر دادجو ادامه داد: با برگزاری این مانورها، آمادگی دانش آموزان و آحاد جامعه برای مقابله با حوادث طبیعی ازجمله زلزله افزایش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: پیام/ زن- 5000

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
مانور.زلزله     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     اورژانس115    

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >