سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
مشارکت سازمان‌های غیردولتی در پیشگیری و کنترل از ایدز ضروری است

12 آذر 1398
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: مشارکت سازمان‌های غیردولتی در کنترل و پیشگیری از ایدز ضروری است.

مهندس پرویز احمدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی هم‌زمان با هفته ملی مبارزه با ایدز اظهار داشت: کنترل ایدز از یک‌سو با توجه به رفتاری بودن بیماری و از سوی دیگر به دلیل عدم آگاهی افراد از بیماری خود، سبب شده است که این بیماری تا کنترل کامل فاصله داشته باشد.
مهندس پرویز احمدی گفت: بدون شک با آموزش و اطلاع‌رسانی همه آحاد مردم به‌خصوص گروه‌های پرخطر، جوانان و نوجوانان می‌توان بیماران و افراد آلوده را شناسایی و درمان کرد.
وی افزود: اساسی‌ترین مقوله در کنترل اپیدمی اچ.آی.وی درمان مبتلایان است و در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتی خدمات مشاوره و تست رایگان اچ.آی.وی به‌صورت رایگان و کاملاً محرمانه انجام می‌شود.
وی با اشاره به هفته ملی اطلاع‌رسانی ایدز افزود: برنامه‌های متعددی در این هفته در زمینه اطلاع‌رسانی و آموزش پیشگیری از ایدز تدارک دیده شده است که برخی از این فعالیت‌های آموزشی با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه مشارکت سازمان‌های غیردولتی در پیشگیری و کنترل ایدز ضروری است، اظهار امیدواری کرد با مشارکت سازمان‌های غیردولتی و مردم‌نهاد گام‌های مؤثری در زمینه اطلاع‌رسانی ایدز برداشته شود.

انتهای پیام/م ا- کد 3040

 

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.دشتی     ایدز     پرویز.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >