مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند

12 آذر 1398
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شده و خود را موظف به حفظ آرمان‌های دوران ۸ سال دفاع مقدس کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی در یادواره شهید گمنام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: این بزرگداشت‌ها بهانه‌ای برای آشنایی نسل سوم انقلاب با فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی تصریح کرد: همه ما می‌دانیم که عزت این مملکت و امنیت امروز در جامعه ما و دوام و بقای نظام اسلامی، پیشرفت و توسعه کشور در گرو ارج نهادن به راه شهیدان است.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی اضافه کرد: هر آنچه که داریم مرهون قطره‌قطره خون شهیدان است که جان شیرین خود را فدای این سرزمین و آب و خاک کردند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: با بررسی سبک زندگی شهدا درمی‌یابیم که افق نگاه شهدا در زندگی، تقرب به خدای متعال بوده و در هر زمانی فقط به قرب به خدا و رضایت و خشنودی امام زمان (عج) توجه داشتند.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی اضافه کرد: سبک زندگی شهدا، سبک زندگی مجاهدانه بود و شهدا اهل مبارزه و نه فرار از دشمن بودند و این سبک زندگی دارای ویژگی‌هایی است که در زندگی شهدا جاری  است.
وی تصریح کرد: اولین ویژگی سبک زندگی مجاهدانه، مهرورزی با مردم است که در زندگی شهدا به کرّات دیده‌شده و این مهربانی با مردم باید سرمشق زندگی امروز ما باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی بیان کرد: در جریانات اخیر، مجریان نباید مردم را نامحرم می‌دانستند و در این زمینه باید زمینه سازی و اطلاع‌رسانی می‌کردند چراکه صف معترضان از معاندین و شورشگران در کشور جدا است.
وی با بیان اینکه دومین ویژگی سبک زندگی مجاهدانه، توسل به اهل‌بیت علیه‌السلام و اطمینان به وعده‌های الهی است اضافه کرد: سومین ویژگی سبک زندگی مجاهدانه، اولویت دادن به خدا و حمایت از دین در زندگی است، چنانچه شهدا همه زندگی خود را در راه دین خرج می‌کردند و دائماً به دنبال خدا بودند.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی بیان کرد: باید بگویم این محافل و جلسات و یادواره‌ها نقش مهمی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و بستن راه نفوذ دشمنان در جوانان به ویژه دانشجویان ایران اسلامی دارد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با بیان اینکه این یادواره‌ها مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان انقلاب در جریان نفوذ خواهد شد خاطرنشان کرد: راه غلبه بر مشکلات تقویت روحیه انقلابی و آشنایی نسل جوان با آرمان‌های حضرت امام (ره) و شهدا است.انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نهاد.رهبری     شهید.گمنام     حجت‌الاسلام.والمسلمین.عباس.دشتی     یادواره.شهید.گمنام.دانشگاه    

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >