با حضور تیم اعتبار بخشی وزارت بهداشت در بوشهر؛
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارزیابی شد/ گزارش تصویری

13 آذر 1398
رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تیم ارزیاب اعتبار بخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در استان بوشهر دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را مورد ارزیابی قرار داد.

دکتر اعظم امینی به خبرنگار وبدا بوشهر گفت: اعتبار بخشی برنامه‌های آموزشی یکی از بسته‌های مهم در طرح تحول آموزش است که به شکل دوره‌ای در همه دانشکده‌های پزشکی کشور انجام خواهد شد.
وی هدف از این ارزیابی را چنین عنوان کرد: این ارزیابی به منظور انطباق عملکرد دانشکده‌های پزشکی با استانداردهای تعیین‌شده از طرف وزارتخانه بنام استانداردهای ملی دوره پزشکی عمومی و مطابق با استانداردهای فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WMFE) است.
دکتر امینی با اشاره به بازدید دوروزه این گروه ارزیاب از دانشکده پزشکی افزود: تیم هفت‌نفره ارزیاب اعزامی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، کرمان و گناباد در این مدت علاوه بر بازبینی مستندات تهیه‌شده توسط کارشناسان دانشکده پزشکی مستندات جدید را نیز دریافت نموده و جلسات متعدد پرسش و پاسخ با دانشجویان پزشکی و اساتید دانشکده پزشکی ترتیب دادند.
وی ادامه داد: بازدیدهای سازمان‌یافته و منسجم از فضاهای آموزشی شامل کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌ها، امکانات رفاهی دانشجویان شامل خوابگاه‌های دانشجویی سلف‌سرویس‌ها و سالن‌های ورزشی، کتابخانه، فضاهای آموزش بالینی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و واحد آموزشی قلب و مراکز جامع خدمات سلامت نیز از برنامه‌های این گروه ارزیاب در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بود.
دکتر امینی با اشاره به بررسی استانداردهای 8 حوزه فعالیت دانشکده پزشکی عنوان کرد: هدف نهایی از این اعتبار بخشی ارائه بهبود عملکرد و کسب تجربیات دانشگاه‌های دیگر برای انجام برنامه‌ریزی‌هایی لازم در تربیت یک پزشک توانمند با توانایی‌های خاص است.
وی خاطرنشان کرد: اعتبار بخشی نهایی پس از بررسی اختصاصی‌تر استانداردها در هفته‌های آینده صورت گرفته و نتیجه نهایی آن به دانشگاه اعلام خواهد شد.
رییس دانشکده پزشکی با ابراز قدردانی از حمایت‌های رییس دانشگاه و معاون آموزش دانشگاه گفت: از تیم ارزیاب وزارتخانه که قبول زحمت کرده و برای این امر مهم فرصت گذاشته و ارزیابی اعتبار بخشی دانشکده پزشکی بوشهر را پذیرفتند تشکر کرده و از اساتید توانمند و دانشمند دانشکده پزشکی و کارشناسان دلسوز و باتجربه آموزش دانشکده به ویژه کارشناس اعتبار بخشی دانشکده که در شش ماه گذشته زحمات زیادی را متقبل شدند تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم با انجام اموری که آموزش عالی سلامت در ایران را به جهانیان معرفی می‌کند بتوانیم در پیشرفت آموزش پزشکی و خدمت به مردم عزیزمان گام سودمندی برداشته باشیم.


انتهای پیام/م.پ-1025
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
 

کلمات کلیدی:
اعتباربخشی     دانشکده.پزشکی     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     تیم.ارزیاب.وزارت     دکتر.اعظم.امینی    

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >