معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
یکی از رسالت‌های تحقیق و پژوهش رفع وابستگی به خارج از کشور است

3 دی 1398
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط ظالمانه تحریم رفع وابستگی به خارج از کشور در اولویت قرار دارد و این موضوع یکی از رسالت‌های اصلی تحقیق و پژوهش است.

دکتر غلامرضا خمیسی‌پور در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بسترسازی برای رفع وابستگی‌ها به خارج از کشور موضوعی اساسی است.
وی با اشاره به‌ضرورت پیشبرد اهداف تحقیقاتی تا دستیابی به نتیجه نهایی افزود: روند تولید علم نیازمند ادامه‌دار بودن حرکت آن است و موفقیت در این راه وابسته به بسترسازی صحیح است.
دکتر خمیسی‌پور با تشریح برنامه‌های معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: اخذ مجوز آزمایشگاه جامع تحقیقات از وزارت بهداشت در سایه حمایت‌های هیأت رییسه دانشگاه گامی مهم در فراهم شدن زیرساخت‌های پژوهشی به شمار می‌رود.
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اخذ مجوز برای راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات برای حمایت از طرح‌های پژوهشی دانشجویان، دانش‌پژوهان و اساتید و رفع نیازهای آنان از اهمیت بالایی برخوردار بود.
دکتر خمیسی‌پور با اشاره به‌ضرورت حمایت از طرح‌های پژوهشی عنوان داشت: اعطای تسهیلات به بخش سلامت با عاملیت صندوق سلامت تهران و دریافت حداکثر مبلغ 30 میلیارد ریال نیز از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در راستای حمایت از پژوهشگران در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
وی افزود: اخذ مجوز صندوق پژوهش و نوآوری استان با همکاری سایر مراکز علمی و آموزشی نیز از دیگر برنامه‌های معاونت تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه برای کمک به شرکت‌ها و هسته‌های فن‌آور است که با آغاز فعالیت آن بخشی از مشکلات پژوهشگران برداشته خواهد شد.
دکتر خمیسی‌پور با اشاره با عضویت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شورای مرکزی فن‌آوری استان گفت: یکپارچه‌سازی پذیرش هسته‌های فن‌آور نیز گامی مهم برای حمایت از پژوهشگران در شرکت‌های دانش‌بنیان است.
خمیسی‌پور ادامه داد: موافقت معاونت علمی و فن‌آوری رییس جمهور با اختصاص مبلغ 12 میلیارد ریال برای راه‌اندازی مرکز نوآوری سلامت در پردیس دانشگاه برای حمایت از دانشجویان در تولید محصولات دانش‌بنیان نیز ازجمله گام‌های مهم در آینده‌نگری و بسترسازی برای رفع وابستگی‌ها بود.
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز قدردانی از زحمات پژوهشگران دانشگاه باوجود شرایط دشوار تخصیص اعتبار تصریح کرد: کسب عناوین و مقام‌های مختلف در عرصه‌های علمی و پژوهشی بین‌المللی، ملی و استانی توسط همکاران ما باوجود مشکلات فراوان شایسته تقدیر است.
آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با معرفی افراد برتر در سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/م.پ-1025

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
تجلیل     هفته.پژوهش     پژوهشگران.برتر     دکتر.غلامرضا.خمیسی‌پور     معاونت.تحقیقات    

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >