چهار مرکز غیرمجاز فعالیت‌های پزشکی در شهرستان گناوه تعطیل شدند

4 دی 1398
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: یک مرکز طب سنتی و سه مرکز فعال درزمینه پوست، مو و زیبایی به دلیل غیرقانونی بودن در گناوه در آذر ۹۸ تعطیل شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه، عبدالجلیل ذعاب در این خصوص اظهار داشت: مراکز غیرمجازی که در شهرستان گناوه بدون داشتن پروانه کسب به ارائه خدمات پزشکی و زیبایی می‌پرداختند شناسایی و تعطیل شدند.
وی افزود: یک مرکز طب سنتی که اقدام به حجامت و زالو درمانی به روش کاملاً ناصحیح و غیربهداشتی می‌کرد به دلیل تخلفات مکرر و پس از تذکرات پی‌درپی تعطیل شد.
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: لیزر درمانی منحصراً باید توسط پزشک انجام‌شده و همشهریان محترم نباید به سالن‌های زیبایی برای انجام این‌گونه اعمال تخصصی مراجعه کنند زیرا در نخستین مرحله، عواقب منفی آن دامن خود شخص را می‌گیرد.
وی تصریح کرد: متأسفانه عدم آگاهی مردم از عواقب مخرب انجام این اعمال بر روی پوست توسط افراد غیرمتخصص و در مراکز غیرقانونی گاهاً منجر به ضرر و زیان غیرقابل‌برگشت می‌شود.
ذعاب اظهار داشت: صرفاً داشتن یک دستگاه لیزر دلیل بر توانایی فرد برای انجام صحیح لیزر درمانی نبوده و توصیه می‌شود برای لیزر درمانی به پزشکان مراجعه شود. سالن‌های زیبایی جای انجام این‌گونه فعالیت‌ها نیست.
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از شهروندان عزیز درخواست می‌شود در صورت مشاهده این مراکز غیرقانونی با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس گرفته و در صورت داشتن هرگونه شکایت به واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراجعه کنند.
انتهای پیام/ ک.آ-3080

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
پلمپ     عبدالجلیل.ذعاب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >