رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر:
ایمن کردن منازل مهم‌ترین راهکار قبل از وقوع زلزله است

8 دی 1398
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: ایمن کردن منازل مهم‌ترین راهکار قبل از وقوع زلزله است.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: كارگروه بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشكي بوشهر با توجه به‌ضرورت ايمني در برابر زلزله جلسات هم‌اندیشی در خصوص سازه‌هاي مراكز بهداشتي و درماني با حضور رييس اداره نظارت مديريت منابع فيزيكي و طرح‌هاي عمراني دانشگاه و رييس شبكه‌ها و رييس بيمارستان‌هاي سه شهرستان بوشهر، دشتي و دشتستان برگزار کرد.
وی تصریح کرد: در پنجم دی‌ماه سال ۱۳۸۲ در شهرستان بم تعداد زيادي از هم‌وطنان خود را در اثر زلزله از دست داديم به همين مناسبت كارگروه بهداشت و سلامت در بلايای دانشگاه علوم پزشكي استان بوشهر سه روز متوالي به بررسي و نظارت بر سازه‌ها و بیمه‌نامه‌های بيمارستان‌ها، شبكه‌هاي بهداشت و درمانگاه‌هاي استان به‌صورت پايلوت در سه شهرستان پرداخت.
وقوع زلزله‌های متعدد در استان نشانه‌ی وجود یک خطر دائمی
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: وقوع زلزله‌های متعدد در استان نشانه‌ وجود یک خطر دائمی و در نشست‌های صورت گرفته مصوب شد تمام مراكز درماني بیمه‌نامه ساختمان و تجهيزات خود را به‌روزرسانی نموده و نقشه‌های ساختمان را در همان محل خدمت در دسترس داشته باشند تا موقع لزوم در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورداستفاده قرار گيرد.
دکتر دادجو بیان کرد: درمانگاه‌های فرسوده یکی از آسیب‌پذیرترین بخش‌ها در سوانح طبیعی ازجمله زلزله بوده و بعضی مراکز به علت قدمت زیاد از مقاومت کافی برخوردار نیستند که در صورت وقوع زلزله ممکن است فروریخته و تلفات جانی و مالی در پی داشته باشند لذا برای افزایش تاب‌آوری این مراکز باید برنامه متمرکزی داشته و در جهت مقاوم‌سازی ساختمان‌های این قسمت تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شود.
رييس اداره نظارت مديريت منابع فيزيكي و طرح‌های عمراني دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تهیه و تدوین آیین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله یکی از اقدامات موثر به‌منظور احداث واحدهای ساختمانی ایمن و مطمئن بوده و نقش مؤثر و سازنده این آیین‌نامه در ترویج ساخت‌وساز ایمن بر کسی پوشیده نیست.
مهندس ابراهیم بهبود خاطرنشان کرد: بی‌شک تدوین این استاندارد در کنار مقررات ملی ساختمان و استفاده از مهندسان دارای صلاحیت و استادکاران ماهر می‎تواند نقش بسزایی در ضابطه‌مند کردن ساخت‌وساز و درنتیجه کاهش خسارات ناشی از زلزله داشته باشد.
وی اضافه کرد: زلزله‌های مخرب چند سال اخیر و آسیب‌های ناشی از آن، درس بزرگی برای متخصصین حوزه ساخت‌وساز و بخصوص حوزه سلامت است تا متخصصان توجه بیشتری به موضوع زلزله و ایمن‌سازی سازه‌ها در مقابل زلزله داشته باشند.
مهندس بهبود افزود: طی سال‌های اخیر در امر سازه‌های مراکز درمانی تازه تاسیس، مهندسان صاحب صلاحیت و نیروهای متخصص و فنی در ساختمان‌سازی به کار گرفته‌شده‌اند تا با رعایت مقررات ملی و آیین‌نامه‌های مربوطه آگاهانه عمل کنند.
 انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrIکلمات کلیدی:
زلزله     اورژانس115     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   8 دی 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >