از ۹ دی‌ماه؛
شروع پرسشگری طرح بررسی و تحلیل عوامل خطر مرتبط با سبک زندگی در استان بوشهر

10 دی 1398
طرح بررسی و تحلیل عوامل خطر مرتبط با سبک زندگی از ۹ دی‌ماه در استان بوشهر شروع شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ۹ دی‌ماه پرسشگری طرح بررسی و تحلیل عوامل خطر مرتبط با سبک زندگی و سرطان‌های پستان، دهانه رحم، روده بزرگ، بیماری‌های قلبی، عروقی پوکی استخوان و عفونت‌های آمیزشی در افراد میان‌سال در ۵ استان کشور از جمله استان بوشهر شروع‌شده است.
تغییرات سریع و شگرف اجتماعی ناشی از روند توسعه و به ویژه افزایش سن جمعیت، موجب افزایش میزان مرگ و بار مالی بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌ها شده است.
بر اساس این گزارش، این طرح باهدف مداخله در سبک زندگی آغازشده است؛ زیرا بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر با تغییر در سبک زندگی افراد قابل کاهش هستند.
این مطالعه در راستای ارتقای سلامت میان‌سالان و باهدف تعیین شیوع عوامل خطر مهم بیماری‌های غیر واگیر در جمعیت میان‌سالان ایران انجام می‌شود تا با تعیین سیمای اپیدمیولوژیک عوامل خطر مرتبط با این بیماری‌ها نسبت به برنامه‌ریزی و انجام مداخلات مرتبط اقدام شود.
در این پروژه گروه‌های پرسشگر دونفره، شامل یک نفر کارشناس خانم (جهت پرسشگری از خانم‌ها) و یک نفر کارشناس آقا (جهت پرسشگری از آقایان) به درب منازل مراجعه می‌کنند و علاوه بر پرسشگری، وزن، قد، دور کمر و فشارخون افراد اندازه‌گیری می‌شود؛ همچنین در این پرسشگری هیچ آزمایشی انجام نخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مدت زمان اجرای پروژه یک ماه و زمان شروع از ۱۰ دی‌ماه به صورت پرسشگری درب منزل از خانم‌ها و آقایان میان‌سال و در دو نوبت صبح و عصر است.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
پرسشگری     معاونت.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   10 دی 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >