رییس خانه مشارکت مردمی سلامت استان بوشهر معرفی شد

15 دی 1398
رییس خانه مشارکت مردمی سلامت استان بوشهر معرفی شد.

رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر در جمع روسای خانه مشارکت مردمی شهرستان‌ها گفت: رییس خانه مشارکت‌ مردمی شهرستان‌ها صاحب یک رسالت بوده و یک شخصیت حقوقی را برای شما به همراه داشته که همانا نمایندگی آنان است که به واسطه انتخاب شدن توسط مردم شهرستان‌ها صورت گرفته است.
دکتر حیدر عزیزنژاد افزود: رییس خانه مشارکت‌ مردمی شهرستان‌ها یک بار مسئولیتی در پی داشته و باید گوش شنوا داشته تا متوجه مشکلات عموم مردم در حوزه سلامت شهرستان خود باشید.
وی تصریح کرد: رییس خانه مشارکت‌ مردمی شهرستان‌ها باید لیست کاملی از معضلات شهرستان خود را تهیه و به آن اشراف کامل داشته باشند.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر بیان داشت: تهیه لیست از مشکلات اصلا به این معنا نبوده که بتوان تمامی آن‌ها را مرتفع کرد بلکه باید به‌تمامی مسائل و مشکلات شهرستان خود آشنایی کامل داشته باشند و پس از شناسایی مشکل آن‌ها را در مرحله دوم اولویت‌بندی کنند.
دکتر عزیز نژاد اظهار داشت: توان مدیریتی و هنرمندی روسای خانه مشارکت مردمی شهرستان‌ها این است که بتوانند لیست مشکلات را به‌گونه‌ای درست اولویت‌بندی کرده و بدانند قادر به مرتفع کردن کدام‌یک از مشکلات بوده و کدام‌یک در توان شهرستان نیست و باید به مراجع بالاتر استانی جهت رفع کردن ارسال شود.
مدیر مؤلفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رئیس خانه مشارکت‌ مردمی شهرستان‌ها باید بدانند تنها مشکلات و موانعی که در بخش‌های اجتماعی وجود دارد مربوط به این نشست بوده و مشکلات بهداشتی و درمانی باید با رایزنی با معاونت بهداشتی دانشگاه مرتفع گردد.
دکتر عیسی صفوی افزود: پس از برگزاری انتخابات، شخص منتخب‌شده در کنار رییس دانشگاه هر 15 روز یک‌بار و به‌تناسب جلساتی که به دستور استاندار تشکیل خواهد شد به‌عنوان رییس خانه مشارکت مردمی سلامت استان بوشهر در جلسات حضور خواهد یافت.
وی تصریح کرد: رییس خانه مشارکت مردمی سلامت استان بوشهر در جلسات حق رای داشته و می‌تواند عضو خانه مشارکت مردمی سلامت کشور شود.
مدیر مؤلفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حکم ریاست خانه مشارکت مردمی سلامت استان در سطح شهرستان توسط فرماندار( رییس شورای سلامت مردمی شهرستان) و در سطح استان توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی ابلاغ خواهد شد.
دکتر صفوی اظهار داشت: دبیرخانه ساغ دانشگاه (سلامت و امنیت غذایی) دارای سه زیرمجموعه بوده و شامل خیرین سلامت، سمن‌های سلامت و SDH(مؤلفه‌های اجتماعی سلامت) است که رییس خانه مشارکت مردمی سلامت استان می‌تواند از این سه بخش برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود استفاده کند.
در پایان و پس از رای گیری، نصیری از شهرستان جم به‌عنوان رییس خانه مشارکت سلامت استان بوشهر با 5 رای از 8 رای به‌عنوان رییس خانه مشارکت مردمی سلامت استان بوشهر انتخاب شد.

انتهای پیام/ م.ف1024

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
انتخابات     خانه.مشارکت.مردمی     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     دکتر.عیسی.صفوی    

تاریخ بروز رسانی:   15 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >