فرماندار شهرستان دشتستان:
برگزاری کلاس‌های آموزشی در حوزه سلامت باید در اولویت سازمان‌ها قرار گیرد

30 دی 1398
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی در حوزه سلامت باید در اولویت سازمان‌ها قرار گیرد.

مهندس فتح اله نوروزی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتستان افزود: کارگاه‌های آموزشی در راستای اطلاع‌رسانی به مردم در حوزه سلامت با هماهنگی بخشداری و دهیاری باید در مناطق مختلف شهرستان به‌خصوص در مناطق روستایی  برای آگاهی بیشتر افراد جامعه برگزار شود.
وی با تاکید بر سلامت آب شرب دشتستان اظهار داشت: کلرزنی‌ها باید به‌صورت دقیق انجام‌شده و آب سالم مورداستفاده مردم قرار گیرد.
نوروزی بابیان اینکه باید به انجمن خیرین سلامت توجه بیشتر شود گفت: با تقویت انجمن خیرین سلامت، ارائه خدمات تخصصی در حوزه بهداشت و درمان ارتقا یافته و شهروندان می‌توانند از خدمات مطلوبی بهره‌مند شوند. 
فرماندار شهرستان دشتستان با اشاره به وجود قلیان در پارک‌ها و به خطر انداختن سلامت مردم بیان کرد: در چهارچوب قانون و مقررات می‌توان اقدام کرده و خوشبختانه نیروی انتظامی و دادستانی با بازرسان شبکه بهداشت و درمان همراهی می‌کنند.
وی اظهار داشت: وضعیت حصار کشی و پروژه‌های تجمیع سایت‌های دفن زباله در اولین کارگروه پسماند شهرستان باید بررسی و گزارش آن به فرمانداری ارسال شود.
دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتستان گفت: در سال 98 تعداد 15 دکه مواد غذایی از طرف صنف به شبکه بهداشت و درمان معرفی‌شده که تنها پنج دکه‌ توانسته‌اند مجوزهای بهداشتی را دریافت کنند.
ماریا خویش دوست بیان کرد: معرفی همه دکه‌های مواد غذایی و برخورد با دکه‌های فاقد مجوز از طرف اتاق اصناف و شهرداری‌ها باید پیگیری شده و گشت مشترکی با حضور نمایندگان
شهرداری، اتاق اصناف، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و صنعت و معدن جهت بررسی وضعیت دکه‌های مواد غذایی در اسرع انجام خواهد شد.
تعطیلی چهار مکان عرضه قلیان در شهرستان دشتستان از ابتدای سال تاکنون
وی با اشاره به استفاده از قلیان در فضاهای عمومی افزود: تاکنون چهار مورد مکان کسب به دلیل عرضه قلیان تعطیل‌شده است.
در این کارگروه از ادارات همکار، فعالین بسیج ملی کنترل فشارخون و نیروهای سپاه پاسداران جوادالائمه شهرستان دشتستان در خصوص آموزش و امحا قرص برنج در کارگاه‌های سنتی و خانگی توسط رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اهدای لوح  تقدیر شد.
دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور فرماندار و اعضای کارگروه با محوریت همراهی و همدلی کلیه دستگاه‌ها جهت اجرایی شدن مصوبات، جمع‌بندی مطالب و مصوبات جلسه در شهرستان دشتستان برگزار شد.

انتهای پیام/ 3030/س.غ

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
کارگروه.سلامت     فرماندار     فتح‌اله.نوروزی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   30 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >