رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی تشدید می‌شود/برخورد جدی با متخلفان

5 بهمن 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از تشدید نظارت بر مراکز تهیه، عرضه و توزیع مواد غذایی در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویش دوست در نشست کمیته خدمات بهداشتی سلامت و محیط‌زیست اظهار داشت: سلامت مردم، از حساس‌ترین موضوعاتی است که همواره باید به آن اهتمام جدی شود.
وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی و آحاد مردم در تحقق جامعه سالم و سلامت عمومی وظیفه دارند و باید وظایف مربوط به خود را انجام دهند و بهداشت و درمان به‌تنهایی قادر به تأمین سلامت جامعه نیست.
خویش دوست بیان داشت: یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که باید به صورت کامل بهداشت را رعایت کند مراکز عرضه مواد غذایی هستند که باید از عرضه مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و ناسالم به مردم اجتناب کنند.
وی تأکید کرد: دکه‌هایی هم که در سطح شهرها و دیگر نقاط مستقر هستند از این قانون مستثنی نیستند و باید طبق قانون مواد غذایی سالم به مردم عرضه کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به نزدیک بودن ایام تعطیلات نوروزی و حضور مسافران در سطح شهرستان ابراز داشت: بازرسان ما به صورت مستمر بر مراکز عرضه مواد غذایی نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده تخلف، با متخلفان برخورد جدی و قانونی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بازدید از اماکن عمومی شروع‌شده و به خصوص در بهمن‌ماه سال جاری نظارت بر اماکن عرضه مواد غذایی تشدید خواهد شد.
خویش دوست تأکید کرد: همه دستگاه‌های ذیربط باید با مجموعه بهداشت و درمان همکاری و تعامل داشته باشند چون موضوع سلامت مردم جدی و قابل‌توجه است.
وی افزود: گشت‌های مشترک بازرسان شبکه بهداشت و درمان و نمایندگان اصناف، اماکن و نیروهای ناجا فعال می‌شوند و هیچ‌گونه مماشاتی با کسانی که مواد غذایی غیربهداشتی و ناسالم عرضه می‌کنند، نخواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری بهداشت و درمان و دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان، نوروزی خاطره‌انگیز برای مسافران نوروزی رقم زده شود.
کمیته خدمات بهداشتی سلامت و محیط‌زیست با حضور نمایندگان شهرداری، اصناف، اماکن، محیط‌زیست و دامپزشکی به منظور تصویب تمهیدات سفرهای نوروزی سال ۹۹ برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ۳۰۳۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.خدمات.بهداشتی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >