وزیر بهداشت:
تشدید تمهیدات بهداشتی به منظور پیشگیری از ورود کرونا به کشور/ گزارش تصویری

12 بهمن 1398
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمهیدات بهداشتی به منظور پیشگیری از ورود کرونا به کشور تشدید شده است.

دکتر سعید نمکی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با هیئت‌رئیسه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خصوص کنترل و مدیریت کرونا ویروس اظهار داشت: از زمان اعلام بروز مواردی از کرونای جدید در چین، نیروهای بهداشتی در فرودگاه‌ها و مبادی ورودی از چین مستقر شدند.
وی تصریح کرد: از وزارت امور خارجه خواستیم لغو ویزا برای چینی‌ها اعمال شود و دریافت ویزای شهروندان چین به دریافت کارت تندرستی مقید شود.
دکتر نمکی افزود: قدرت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H1N1 کمتر است، اما میزان سرایت بالایی دارد، با این حال تاکنون هیچ موردی از این بیماری را در کشور نداشته‌ایم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا در سال ۲۰۰۲ تحت عنوان سارس، مرگ‌ومیر قابل‌توجهی داشت و در سال ۲۰۱۲ نیز تحت عنوان مرس از عربستان شایع شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر پروازهای بین‌المللی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس به عسلویه دارد، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمهیدات لازم از جمله معاینه و طب سنجی را فراهم کرده است.
دکتر سعید کشمیری بابیان اینکه در حال حاضر نیاز به یک پروتکل برای وحدت رویه تمامی نقاط کشور برای بحث کنترل و پیگیری از ورود ویروس کرونا به کشور است اظهار داشت: اطلاع‌رسانی و آموزش از جمله برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تشکیل میزهای از من بپرس با کمک دانشجویان در سطح استان بوشهر خبر داد و گفت: تمهیدات بهداشتی به منظور پیشگیری از ورود کرونا به استان بوشهر تشدید شده است.
وی تصریح کرد: در خصوص برنامه‌ریزی برای پیشگیری ورود کرونا ویروس شورای سلامت استان روز یکشنبه در محل استانداری بوشهر تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام/م.غ 1023

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


 


کلمات کلیدی:
کرونا     وزیر.بهداشت     دکتر.سعید.نمکی     هیات.رییسه     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   13 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >