استاندار بوشهر:
همه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر ملزم به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری از کرونا هستند

13 بهمن 1398
استاندار بوشهر گفت: گام‌های اصولی و مهم برای مقابله با بیماری کرونا، رعایت بهداشت فردی، اجتماعی و افزایش آگاهی جامعه است و در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستند.

دکتر عبدالکریم گراوند در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر که با موضوع آمادگی استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا برگزار شد گفت: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان توضیحات لازم در مورد ویروس کرونا را اعلام کرده و تمام تدابیر لازم برای پیشگیری از انتقال این بیماری به استان باید با همکاری دستگاه‌های مرتبط اندیشیده شود.
گراوند با اشاره به هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد ویروس کرونا عنوان داشت: اطلاع‌رسانی و آموزش صحیح در مورد بیماری مذکور و آگاه‌سازی جامعه از ضروریات مبارزه با این ویروس است.
وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی ویژه صداوسیما و تهیه برنامه‌های آموزشی در مورد ویروس کرونا بیان داشت: علاوه بر صداوسیما، آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و مراکز نظامی نیز تدابیر لازم در مورد اطلاع‌رسانی و آموزش برای مقابله با ویروس کرونا را اتخاذ نمایند و یک برنامه آموزشی جامع برای مقابله با ویروس کرونا نیز در استان تدوین شود.
استاندار بوشهر با اشاره به رسالت مهم دانشگاه علوم پزشکی استان برای پیشگیری و مقابله با انتقال ویروس کرونا گفت: با توجه به مرزی بودن استان بوشهر، دستگاه‌های مربوطه ازجمله بنادر، گمرک، دریابانی باید همکاری لازم برای دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به استان داشته باشند.
دکتر عبدالکریم گراوند با تأکید بر کنترل دقیق مبادی ورودی و خروجی استان باهدف جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به استان بوشهر اظهار داشت: نهادهای مربوطه ازجمله دریابانی، فرودگاه‌ها، بندرها و گمرک نهایت همکاری را با مأموران بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان برای مقابله با ویروس کرونا داشته باشند، ضمن اینکه در جزیره خارگ با توجه به وجود شناورهای خارجی به‌صورت ویژه کنترل لازم صورت گیرد.
استاندار بوشهر بابیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه می‌توان راه‌های انتقال ویروس کرونا به استان را بست، گفت: در موضوعات مربوط به‌سلامت مردم هیچ قصوری پذیرفتنی نیست و حفظ سلامت مردم رسالت مهم تمام مدیران و مسئولان است.
گراوند با اشاره به وظیفه مهم رسانه‌ها در موضوع ویروس کرونا عنوان داشت: رسانه‌ها در موضوع ویروس کرونا نباید مطالبی که موجب نگرانی مردم می‌شود بیان کنند اما کتمان کردن این بیماری در جامعه هم صحیح نیست، لذا اقدامات پیشگیرانه و برنامه‌های بهداشتی و اطلاع‌رسانی درست ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های استان باید از فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی در مورد ویروس کرونا و راه‌های مقابله با آن را به شکل ویژه موردنظر قرار دهند.


انتهای پیام/م.پ-1025

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI
کلمات کلیدی:
نشست     شورای.پدافند.غیرعامل     کرونا     استاندار     دکتر.عبدالکریم.گراوند    

تاریخ بروز رسانی:   14 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >