هم‌زمان با دهه مبارک فجر؛
کلینیک سیار دندان‌پزشکی به منطقه عشایر نشین بخش مرکزی دشتستان اعزام شد

15 بهمن 1398
هم‌زمان با سومین روز از دهه مبارک فجر کلینیک سیار دندان‌پزشکی جهت ارائه خدمات دهان و دندان به منطقه عشایر نشین بخش مرکزی شهرستان دشتستان اعزام شد.

فرماندار شهرستان دشتستان در شورای بهداشتی عشایر شهرستان دشتستان اظهار داشت: خدمت‌رسانی به جامعه عشایر یکی از اهداف حوزه سلامت است.
مهندس فتح اله نوروزی با اشاره به خدمات کلینیک سیار دندان‌پزشکی گفت: راه‌اندازی کلینیک سیار دندان‌پزشکی و اعزام آن به مناطق کم برخوردار یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت بود که باعث افزایش دسترسی و ارائه خدمات دندان‌پزشکی به جامعه عشایری و روستایی شده است.
وی با بیان اینکه ارائه مراقبت‌های بهداشتی اولیه به عشایر حق مسلم آن‌ها است اظهار داشت: خدمت‌رسانی به جامعه عشایر یکی از اهداف حوزه سلامت است.
نوروزی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان دشتستان در امر خدمت‌رسانی به جامعه عشایر عملکرد بسیار خوبی داشته است و با ورود عشایر به مناطق شهرستان تیم‌های سلامت خدمات خود را این جمعیت ارائه می‌دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: بهداشت دهان و دندان یکی از مهم‌ترین  مسائل در بخش سلامت انسان‌ها در جامعه به شمار می‌رود که توجه به آن از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.
ماریا خویش‌دوست هدف از اجرای این برنامه را خدمت‌رسانی و ارتقای سطح سلامت عشایر دانست و بیان کرد: تیم‌های سیار متشکل از پزشک، ماما، کاردان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها، هرماه به‌طور مستمر با مراجعه به مناطق عشایر نشین این شهرستان، خدمات بهداشتی و درمانی لازم را به مردم ارائه می‌دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: کلینیک سیار دندان‌پزشکی نیز به صورت هفتگی و با هماهنگی امور عشایر به این مناطق اعزام و تمامی خدمات نوین سلامت را به تمامی گروه‌های سنی مختلف ارائه می‌دهند.
در مراسمی که هم‌زمان با شورای بهداشتی عشایر برگزار شد، با حضور فرماندار و روسای ادارات و نهادهای دولتی از طرف شبکه بهداشت و درمان دشتستان علاوه بر ارائه خدمات دهان و دندان توسط کلینیک سیار دندان‌پزشکی به دانش آموزان عشایر، هدایایی نیز به آن‌ها اهدا شد.
انتهای پیام/ س.غ3030

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
عشایر     فرماندار     شورای.بهداشتی     مهندس.فتح‌اله.نوروزی        

تاریخ بروز رسانی:   15 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >