صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در بوشهر افتتاح شد/ گزارش تصویری

20 بهمن 1398
با امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، مراکز علمی استان و نظارت استانداری بوشهر، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در استان بوشهر افتتاح شد.

این تفاهم‌نامه باهدف تقویت اقتصادی دانش بنیان و توسعه صنایع پیشرفته و خدمات مبتنی بر علوم و فناوری امضاشده است.
موضوع تفاهم‌نامه مذکور، مشارکت در شناخت اولویت‌های حمایتی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری، زمینه‌های مناسب صادراتی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در صنایع پیشرفته و همکاری باهدف تبدیل ایده‌های فناوری و کارآفرینی به محصول یا خدمت و تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی است.
همچنین همکاری در زمینه توسعه بنگاه‌های فعال به ویژه گسترش فعالیت‌های تحقیق و توسعه و محصولات جدید از دیگر موضوعات تفاهم‌نامه مذکور است.
استاندار بوشهر در این آیین گفت: بوشهر پنجمین استان کشور است که صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در آن راه‌اندازی شده است.
عبدالکریم گراوند افزود: با توجه به اهداف این صندوق امیدواریم روند حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر توسط صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با جدیت دنبال شود.
استاندار بوشهر ادامه داد: فعالیت صندوق حمایت از تحقیق و توسعه صنایع پیشرفته در مسیر توسعه شرکت‌های دانش بنیان اقدامی ارزشمند است.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته نیز گفت: راه‌اندازی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در استان بوشهر برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تمرکززدایی از مرکز برای حمایت از این شرکت‌ها است.
رضا نقی پور بیان کرد: ارائه تسهیلات بانکی، خدمات، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی، صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش بنیان بخشی از مزایای صندوق حمایت از صنایع پیشرفته است.
وی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تمام تلاش آماده خدمت و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.
تفاهم‌نامه شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، مراکز علمی استان شامل دانشگاه علوم پزشکی، خلیج‌فارس، آزاد اسلامی، پارک علم و فناوری، دانشگاه علمی و کاربردی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر و نظارت استانداری بوشهر در استانداری بوشهر منعقد شد.

انتهای پیام/م.غ1023

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
افتتاح     تفاهم‌نامه     استاندار     عبدالکریم.گراوند     رضا.نقی‌پور    

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >