رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
جوانان نماد اصلی سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند/ گزارش تصویری

20 بهمن 1398
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: در هر جامعه‌ای جوانان به عنوان نماد اصلی سرمایه‌های اجتماعی آن جامعه به شمار می‌روند.

دکتر سعید کشمیری در آیین افتتاحیه نشست شورای عمومی دبیران کانون‌های هلال‌احمر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: بدون شک جوانی سرمایه بزرگی است که باید با درک آن و استفاده صحیح از فرصت‌های دوران جوانی قدر آن را دانست.
دکتر کشمیری با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر افزود: نهایت سرمایه اجتماعی یک جامعه در فداکاری، ایثار، علم‌آموزی و ارائه خدمت به جامعه خلاصه می‌شود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و نیز چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی گفت: فداکاری‌های جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس نمونه‌ای بارز از اوج سرمایه اجتماعی است که سردار سلیمانی و نقش وی در ابعاد مختلف اجتماعی، نظامی و سیاسی نیز یکی از الگوهای فراموش‌نشدنی در جامعه ما است.
دکتر کشمیری با قدردانی از حضور پررنگ دانشجویان در کانون هلال‌احمر دانشگاه و نقش آنان در امدادرسانی به مردم افزود: پیش‌گامی در کمک به هم نوعان و هم‌وطنان در مخاطرات طبیعی آن‌هم بدون هیچ چشم‌داشتی نشان از درک جایگاه ارزشمند رسالت‌های اجتماعی افراد در جامعه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: آموزش‌های اصولی و پایه‌ای زمینه‌ساز افزایش آگاهی عموم نسبت به اهمیت درک جایگاه جوانان و نقش آنان در شکل‌دهی ارزش‌های اجتماعی خواهد شد.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: ماهیت تشکیل کانون هلال‌احمر در دانشگاه علوم پزشکی نیز آماده‌سازی دانشجویان برای درک جایگاه سرمایه‌های اجتماعی است.
نشست دوروزه شورای عمومی دبیران کانون هلال‌احمر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور رییس کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون دانشجویی و جوانان جمعیت هلال‌احمر به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از 20 ماه آغازشده است.
در ابتدای این نشست دکتر اکرم فرهادی ضمن خوش آمدگویی به میهمان، برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در این دوره تشریح کرد.
انتهای پیام/م.پ-1025

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 


کلمات کلیدی:
افتتاحیه     نشست     هلال.احمر     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   21 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >