معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مردان طول عمر کوتاه‌تری نسبت به زنان دارند

3 اسفند 1398
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مردان هم به دلایل مشابه و هم مشکلات، مواجهات و عوامل خطر اختصاصی متعدد، طول عمر کوتاه‌تری نسبت به زنان دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان به مناسبت هفته اول اسفندماه که به عنوان هفته ملی سلامت مردان ایران(سما) نامگذاری شده افزود: بحران سلامت مردان در تمام دنیا به‌عنوان یک بحران خاموش سلامت تلقی شده و کشورهای مختلفی موضوع ارتقای سلامت مردان را به‌طورجدی در دستور کار خود قرار داده‌اند.
با بیان اینکه مردان از خدمات بهداشتی درمانی کمتری بهره‌مند می‌شوند افزود: ایران یکی از 4 کشوری است که بیش از یک دهه برنامه سلامت مردان را دنبال کرده است.
وی شعار امسال هفته ملی سلامت مردان را "محیط کار سالم، کارکنان سالم" عنوان کرده و بیان داشت : برگزاری مناسبت هفته ملی" سلامت مردان ایران(سما)" نیز فرصت مغتنمی است که باید از آن به بهترین وجه برای اطلاع‌رسانی و حساس سازی در خصوص اولویت‌های سلامت مردان به گروه‌های مختلف در خانواده و جامعه استفاده کرد.
دکتر خواجه ئیان در خصوص اقدامات این معاونت در این هفته اظهار داشت: تاکید بر آموزش پیشگیرانه در خصوص بیماری‌های مردان از قبیل سرطان‌های مردان، ترومای ناشی از حوادث، ناباروری مردان و ... به‌عنوان موضوع اصلی هفته مذکور انتخاب‌شده است.
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: باید سلامت جمعیت زیاد مردان شاغل کشور اعم از کارمندان، کارگران، صنوف و ... در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات در سازمان‌های دولتی و غیردولتی را که ممکن است فرصت‌‌های کافی برای دسترسی به خدمات سلامت نداشته باشند مدنظر قرار داده و مشارکت آنان را با همکاری همه‌جانبه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و مراکز مختلف برای ارتقای سلامت جلب کرد.

انتهای پیام/

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.مردان     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   3 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >