رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تا کنون کرونا در بوشهر گزارش نشده است/ گزارش شماره 1

3 اسفند 1398
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تا کنون مورد مثبتی از کرونا در بوشهر گزارش نشده است.

دکتر سعید کشمیری در جلسه ستاد مدیریت بحران و شورای اطلاع رسانی استان بوشهر گفت: تا کنون 4 بیمار فوتی و 28 مورد ابتلا به کرونا در کشور به تأیید رسیده است.
دکتر کشمیری با اشاره به تمهیدات حوزه سلامت استان بوشهر افزود: تمامی مراکز دولتی و غیر دولتی استان بوشهر برای پذیرش افرادی که علائم سرفه، عطسه و تب دارند از آمادگی لازم برخوردارند.
وی با تأکید بر اینکه اگر فردی علائم تب، عطسه و سرفه را داشته باشد الزاماً به کرونا مبتلا نیست گفت: تا ظهر روز شنبه 3 اسفندماه گزارشی مبنی بر ابتلا به کرونا در استان بوشهر دریافت نشده است اما این دلیل نمی‌شود که بگوییم کرونا به استان وارد نمی‌شود.
ارائه آمار با شفافیت و بدون تعارف
دکتر کشمیری ادامه داد: اگر موردی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر مشاهده شود حتماً و بدون هیچ تعارفی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: حفظ آرامش جامعه اولین توصیه ما به مردم است زیرا دلیلی برای ترسیدن از کرونا وجود ندارد اما باید آمادگی لازم برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را داشته باشیم.
دکتر سعید کشمیری عنوان داشت: این بیماری نیز مانند سایر بیماری‌های ویروسی قابلیت سرایت بسیار بالایی دارد اما مرگ‌ومیر آن بسیار کمتر از سایر بیماری‌های مشابه یا از همین خانواده است.
وی افزود: بیماری کرونا با رعایت بهداشت فردی و مراجعه به‌موقع به پزشک و بیمارستان قابل‌کنترل است.
این مقام مسئول حوزه سلامت استان بوشهر گفت: با توجه به شیوع فصل آنفلوانزا و شباهت این ویروس‌ها به یکدیگر انجام مراحل تشخیصی با شدت و دقت بیشتری انجام‌گرفته و در همه مراکز بیماران پذیرش و مورد معاینه قرار می‌گیرند.
دکتر کشمیری ادامه داد: در همه شهرستان‌های استان بخش‌های لازم برای پذیرش موارد مشکوک آماده‌شده است.
دانشگاه علوم پزشکی استان تنها مرجع رسمی ارائه آمار کرونا
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: از عموم مردم خواهشمندیم به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و اخبار و اطلاعات کرونا را از دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کنند.
دکتر کشمیری ادامه داد: برای پیشگیری از این بیماری شستشوی دست با صابون و رعایت بهداشت فردی و همچنین ایمنی غذایی بسیار مهم است، زیرا عمده ورود این ویروس به چرخه انسانی ناشی از گوشت برخی از حیوانات بوده است.
همه نیازمند استفاده از ماسک نیستند
وی با اشاره به شرایط خاص برای استفاده از ماسک خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک برای عموم مردم توصیه نمی‌شود و تنها افرادی که بیمار هستند یا از بیماران مراقبت می‌کنند و در مراکز درمانی به مردم ارائه خدمت دارند باید از ماسک استفاده کنند.
 

انتهای پیام/م.پ-1025

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/K2EaM22BPJT8SHrOcheTpX


کلمات کلیدی:
کرونا     ستاد.مدیریت.بحران     شورای.اطلاع.رسانی     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   4 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >