همکاری بین‌المللی دو پژوهشگر بوشهری در چاپ کتاب علمی سلامت تولیدمثل مردان

19 اسفند 1398
دو پژوهشگر بوشهری عضو مرکز تحقیقات زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس با همکاری گروه متخصصان بین‌المللی کتاب علمی با عنوان سلامت تولیدمثل مردان را به چاپ رساندند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس بوشهر فصل هفتم از 12 فصل کتاب سلامت تولیدمثل مردان (Male Reproductive Health) توسط دکتر امین تمدن عضو هیأت علمی و آرزو خرادمهر کارشناس آزمایشگاه سلول‌های بنیادی دریایی، مرکز تحقیقات زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس و دو پژوهشگر دیگر از کشور قزاقستان تدوین و به چاپ رسید.
این کتاب علمی که در مارس 2020 توسط انتشارات اینتک اوپن و به ویراستاری پروفسور وی‌وو به چاپ رسید با همکاری متخصصان رشته‌های باروری و ناباروری مردان از کشورهای برزیل، ایتالیا، ایران، قزاقستان، ترکیه، هند، چک، استرالیا، پرتغال، ویتنام، چین و هلند به رشته تحریر درآمده است.
در این فصل از کتاب (Mesenchymal Stem Cell Therapy of Male Infertility) که توسط محققان مرکز زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس بوشهر، روش‌های درمانی ناباروری مردان با کمک سلول‌های بنیادی مزانشیمی بر اساس 18 پروژه تحقیقاتی انجام‌شده‌شان تدوین‌شده است.
از روش درمان ناباروری مردان با کمک سلول‌های بنیادی مزانشیمی در آینده برای درمان ناباروری مردان استفاده می‌شود که در حال حاضر پس از گذراندن پژوهش‌های حیوانات مدل آزمایشگاهی، به‌صورت مطالعه بالینی مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دانشگاه پزشکی آستانه قزاقستان بر روی بیماران داوطلب در حال انجام است و نتایج آن در سال آینده میلادی منتشر می‌شود.
انتهای پیام/ م.آ 1022

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/HzzIE1d3Lz6I2zPY5dlu7T

 


کلمات کلیدی:
چاپ.کتاب     زیست.پزشکی     معاونت.تحقیقات    

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >