استاندار بوشهر تأکید کرد:
استفاده از ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف برای ضدعفونی

24 اسفند 1398
استاندار بوشهر بر استفاده از ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف برای ضدعفونی علیه ویروس کرونا تأکید کرد.

عبدالکریم گراوند ظهر شنبه در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، طرح غربالگری توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام می‌شود که می‌تواند در بیمار یابی کمک کند.
وی با تأکید بر جلوگیری از چرخش انتقال ویروس کرونا با پرهیز از سفر و تجمع‌ها گفت: ۵۰ درصد کارکنان ادارات استان بوشهر باید خدمات خود را از طریق دور کاری انجام دهند.
گراوند با قدردانی از جبهه سلامت، پزشکان، پرستاران و همکاری قشرهای مختلف مردم اظهار داشت: بازاریان در عرصه مبارزه با ویروس کرونا نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال دارند که از همکاری آنان قدردانی می‌شود.
وی با اشاره به نقش مهم فعالان اقتصادی بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا افزود: اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی در تأمین تجهیزات و امکانات لازم مقابله با ویروس کرونا با ایجاد پویش، نقش مهمی دارند که خدمات آنان قابل‌تقدیر است و اکنون پویش فعالان اقتصادی بوشهر به عنوان الگو در سایر استان‌های موردتوجه قرار دارد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه بازاریان، اصناف و فعالان اقتصادی بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا پیشتاز بودند افزود: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده ۷۸ درصد از کسانی که در استان بوشهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به استان‌های آلوده مسافرت کرده‌اند و ۲۲ درصد هم با افراد بیمار در تماس بوده‌اند.
گراوند با تأکید بر همکاری مردم در اجرای طرح غربالگری کرونا گفت: باید از انتشار خبرها صادقانه عمل و از شایعه‌سازی درباره ویروس کرونا جلوگیری شود.
استاندار بوشهر با تأکید بر پرهیز از مسافرت و دوری جستن از تجمعات افزود: تصمیمات ستاد کرونای استان بوشهر باید عملیاتی و اجرا شود و در این راستا خروج همه مدیران در راستای مقابله با بیماری کرونا از استان بوشهر ممنوع است.
گراوند با تأکید بر حمایت از دانشگاه علوم پزشکی با همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی با تشکیل کارگروه ویژه خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی ازجمله دهیاری‌ها و شهرداری‌ها باید دانشگاه علوم پزشکی را پشتیبانی و حمایت کنند و ضدعفونی شهرها و روستاها به صورت مستمر باید موردتوجه قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر کمبود اقلام کالایی و مواد غذایی ندارد ادامه داد: جز سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها و میوه‌فروش‌ها که ضروری است، سایر صنوف تعطیلی را تا شکست کامل ویروس کرونا ادامه دهند.
گراوند با تأکید بر بلوک‌بندی محلات مختلف در مرکز استان بوشهر برای ضدعفونی علیه ویروس کرونا تصریح کرد: از ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف برای ضدعفونی استفاده شود و لازم در مدت کوتاهی ضدعفونی کاملی در شهر بوشهر انجام شود.
استاندار بوشهر تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی برای تأمین مایحتاج اقلام بهداشتی و ضدعفونی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: پویش فعالان اقتصادی که با همکاری اتاق بازرگانی شکل‌گرفته باید همواره فعالیت آنان در تأمین مایحتاج لوازم بهداشتی ادامه یابد.
گراوند کمک به استمهال وام‌های اصناف، کسبه و فعالان کسب‌وکار خاطرنشان کرد: اکنون که بیشتر بازار و کسبه فعالیت آنان برای مقابله با کرونا تعطیل‌شده باید راهکاری در راستای حمایت از آنان ازجمله استمهال وام‌ها و بخشودن اجاره مغازه‌های آنان به ویژه در بخش دولتی حداقل در دو ماه موردتوجه قرار بگیرد.
وی استفاده از سمن‌ها در راستای مقابله با ویروس کرونا را یک ضرورت دانست و بیان کرد: حمایت و کمک‌های مردمی در عرصه مقابله با کرونا ستودنی است و همکاری مردم در این حوزه بزرگ‌ترین خدمت محسوب می‌شود.
استاندار بوشهر با تأکید بر پیوستن همه مردم در پویش در خانه بمانیم خاطرنشان کرد: باید حداقل پنجاه درصد کارکنان ادارات به صورت دور کاری فعالیت و خدمات خود را انجام دهند تا بتوان در قطع زنجیره انتقال ویروس کمک شود.
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/HzzIE1d3Lz6I2zPY5dlu7T


کلمات کلیدی:
نشست     کرونا     استاندار     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >