رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه؛
چهارشنبه‌سوری امسال در خانه بمانیم و زنجیره انتقال کرونا را قطع کنیم

27 اسفند 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به انتقال سریع بیماری کرونا چهارشنبه‌سوری امسال در خانه بمانیم و زنجیره انتقال کرونا را قطع کنیم.

محمد بازیاری در مصاحبه  با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: مراسم چهارشنبه‌سوری که در سال‌های دور با روشن کردن یک آتش کوچک و دورهم جمع شدن خانواده‌ها جشن گرفته می‌شد امسال با توجه به شیوع و اپیدمی کرونا در کشور و استان ما ضروری است که برگزار نشود.
وی افزود: هرگونه بی‌توجهی به نکات بهداشتی و برپایی مراسم چهارشنبه‌سوری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبرانی را در پی داشته باشد.
بازیاری اظهار داشت: ویروس کرونا به‌سرعت منتقل‌شده و در دو هفته اول فرد ناقل ممکن است هیچ‌گونه علائمی نداشته باشد لذا توصیه می‌شود از هرگونه تجمع حتی در تعداد کم پرهیز شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: خریدوفروش مواد آتش‌زا خود می‌تواند باعث انتقال بیماری شود. مردم باید توجه داشته باشند اگر نکات ایمنی و هشدارهای بهداشتی را نادیده بگیرند و خدای‌ناکرده اتفاقی بیفتد که ناچار بر حضور در بیمارستان شوند علاوه بر درد جراحت‌های ناشی از سوختگی این احتمال وجود دارد در بیمارستان به ویروس کرونا آلوده شوند.
وی تصریح کرد: قرنطینه خانگی یعنی در خانه بمانیم و برای کارهای ضروری هم فقط یک نفر با رعایت تمام نکات بهداشتی و ایمنی از خانه خارج شود.
بازیاری گفت: کرونا را تنها با همکاری و همیاری مردم می‌توانیم شکست بدهیم لذا از شهروندان محترم گناوه‌ای خواستارم برای حفظ سلامت خود و سایر افراد به‌هیچ‌وجه مراسم چهارشنبه‌سوری را طبق روال سال‌های قبل برگزار نکنند.
انتهای پیام/ ک.آ- 3080

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/HzzIE1d3Lz6I2zPY5dlu7T


کلمات کلیدی:
چهارشنبه.سوری     کرونا     محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   27 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >