کارشناس مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
تلاش برای پیشگیری انتقال کرونا در جامعه از اولویت‌های اصلی ستاد بحران دانشگاه است

11 فروردين 1399
کارشناس مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تلاش برای پیشگیری انتقال کرونا در جامعه از اولویت‌های اصلی ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.

سکینه ارجمندی در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برای مقابله با اپیدمی کووید ۱۹ هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا در کشور چین و قبل از ابتلا هم‌وطنان در ایران و در استان آغاز شد.
وی تصریح کرد: برگزاری نشست‌های اضطراری، آموزش‌های مقابله و مواجهه با بیمار کرونایی با محوریت رعایت نکات بهداشتی، کنترل عفونت، رسیدگی سریع به بیماران در فرایند درمان با تریاژ صحیح، انتقال، اعزام از جمله کارهای صورت گرفته توسط ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است.
ارجمندی افزود: تلاش برای پیشگیری انتقال ویروس کرونا در جامعه و افزایش پوشش خدمات در حوزه سلامت به مراجعین از اولویت‌های اصلی ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است.
وی بابیان اینکه پیش‌بینی وسایل موردنیاز در رأس امور است، اضافه کرد: ارائه خدمات آرام‌بخشی و اطلاع‌رسانی و آموزش به کارکنان و عموم مردم در مواجهه با کووید ۱۹، ارائه خدمات پشتیبانی در حوزه تأمین مالی موردنیاز در کوتاه‌ترین زمان ممکن جهت تسریع در خرید تجهیزات مصرفی بهداشتی و درمانی و دستگاه‌های سرمایه‌ای و افزایش ظرفیت انسانی ازجمله اقدامات اولیه ستاد بحران دانشگاه در مبارزه با بیماری کرونا است.
کارشناس مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فرماندهی عملکردهای حوزه سلامت در کل استان و ابلاغ طرح‌های مربوطه در ستاد مقابله با کرونا ویروس در شورای تأمین و دانشگاه علوم پزشکی استان از دیگر اقدامات انجام‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات مشاوره در تمام ساعات شبانه‌روز و انتقال بیماران کرونایی یا موارد مشکوک به ابتلا به این ویروس از دیگر اقدامات بهینه ستاد بحران است.
 ارجمندی اظهار کرد: ارائه خدمات دارویی و تجهیزات بهداشتی و نظارت بر عرضه این محصولات و ارائه تحقیقات پژوهشی در زمینه کرونا ویروس از دیگر اقدامات ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است
کارشناس مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه هماهنگی و انسجام بین کارگروه‌های تشکیل‌شده در ستاد بحران اخیر باعث اثربخش بودن تمهیدات شده است، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این اساس پایه‌ریزی شده که مشکلات یک پاسخ و راه‌حل داشته باشند تا عموم مردم و کارکنان حوزه سلامت با خیال آسوده معیشت بگذرانند
انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
ستاد.بحران     سکینه.ارجمندی     اورژانس115    

تاریخ بروز رسانی:   11 فروردين 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >