رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
استان بوشهر بنا به موقعیت حساس جغرافیایی می‌توانست شاهد شیوع بسیار بالای کرونا باشد/ گزارش تصویری

8 ارديبهشت 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استان بوشهر بنا به موقعیت حساس جغرافیایی و منطقه‌ای می‌توانست شاهد شیوع بسیار بالای کرونا باشد اما با تدبیر و درایت استاندار خوشبختانه شاهد آمار پایین کرونا در استان هستیم.

دکتر سعید کشمیری در آیین تقدیر از مدافعان سلامت که توسط مدیر کل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از کارکنان این سازمان برگزار شد افزود: از نخستین روزی که ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر تشکیل شد بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در کنار دانشگاه علوم پزشکی جهت تامین سلامت و امنیت مردم گام برداشته‌اند که جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز از روزهای ابتدایی در کنار دانشگاه بوده و پا به پای مدافعین سلامت استان گام برداشته که جا دارد از مجموعه این سازمان تشکر کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  بیان داشت: وجود منابع عظیم پارس جنوبی با وجود کارکنان بسیار زیاد از استان‌هایی با شیوع بالای کرونا می‌توانست بوشهر را به قطب کرونا در کشور تبدیل کند اما تصمیم مناسب و به موقع استاندار و همراهی سایر مسئولین استانی موجب شد بتوانیم از ابتلای تعداد زیادی از هم استانی‌های خود به ویروس کرونا پیشگیری کنیم.
قدردان فرهنگ ملی و هویت دینی خود باشیم
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: ویروس کرونا باطن ارزشمند فرهنگ اصیل ایرانی را به نمایش گذاشت از این‌رو باید قدردان فرهنگ ملی و هویت دینی خود باشیم.
حجت الاسلام عباس دشتی افزود: با توجه به رویداد چند هفته اخیر و مشاهده وضعیت فرهنگی و اخلاقی متزلزل در برخی کشورها که از ترس جانشان به دزدی و غارت فروشگا‌ها مشغول هستند، این ویروس قدرتمند و با نفوذ نشان داد که اصالت و هویت ملی و دینی کدام فرهنگ و کشور غنی تر و اصیل‌تر است چرا که در مقابل چشم میلیاردها انسان و تمام رسانه‌های دنیا شاهد چنین صحنه‌هایی هستیم.
وی اظهار داشت: در ایران اسلامی این ویروس مردم را در ظاهر خانه نشین و دور از هم قرار داد ولی باطن همدلی و همراهی مردم ایران را نشان داده که شاهده جلوه‌هایی زیبا از ارزش‌های اخلاقی و انسانی از فداکاری‌های پزشکان و پرستاران و خیرین هستیم.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان داشت: ویروس کرونا به عموم مردم ایران نشان داد کشور ما دارای فرهنگی اصیل و غنی بوده و مردم ما انسان‌های با گذشت و فداکاری هستند.
در پایان به پاس تلاش‌ها و زحمات مدافعان سلامت، تندیسی از طرف دکتر غلامرضا حاجیانی به نمایندگی از مجموعه جمعیت هلال احمر استان به دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نمایندگی از مجموعه بهداشت و درمان استان تقدیم شد.
انتهای پیام/ م.ف1024

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
تقدیر     مدافعان.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >