متخصص سیستم ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
روش‌های درمانی پیشنهاد شده مانند تولید واکسن و پلاسما درمانی برای مقابله با ویروس کرونا برگرفته از علم ایمونولوژی است

10 ارديبهشت 1399
متخصص سیستم ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پیشگیری و روش‌های مختلف درمانی کنونی برای بیماری کووید-19 به‌عهده متخصصین ایمونولوژی بوده و روش‌های درمانی پیشنهاد شده برای کرونا ویروس نظیر تولید واکسن، پلاسما درمانی و درمان‌های مبتنی بر بیومارکرها (بیومارکرتراپی) بر علیه ویروس کرونا برگرفته از علم ایمونولوژی است.

دکتر شکراله فرخی افزود: روز 29 آوریل هر ساله توسط اتحادیه بین‌المللی جوامع ایمونولوژی جهان (IUIS) به‌عنوان روز ایمونولوژی معرفی شده که امسال نیز دهم اردیبهشت به‌عنوان این روز بزرگ علمی در ایران و جهان مطرح شده است.
وی تصریح کرد: علم ایمونولوژی به بررسی سیستم ایمنی در بدن پرداخته و به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین علومی است که از دیرباز در خدمت بشر بوده و می‌توان واکسیناسیون را به‌عنوان شاخه‌ای از این علم در نظر گرفت که یکی از بزرگترین موفقیت‌‌های علم پزشکی برای حذف بیماری‌های عفونی در دنیا است.
مدیر گروه ایمونولوژی و آلرژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در واقع سیستم ایمنی به‌عنوان ارتش بدن محسوب شده که از ورود هر عامل خارجی به بدن جلوگیری کرده و بدن را در مقابل عوامل عفونی و غیر عفونی محافطت می‌کند.
دکتر فرخی بیان داشت: با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا اهمیت علم ایمونولوژی در بین دانشمندان، پژوهشگران و مردم بیشتر مشخص شده بر همین اساس شعار امسال این روز "ایمونولوژی در تلاش برای کنترل کرونا" معرفی شده است.
عضو هیات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: روش‌های جدید درمانی در بسیاری از بیماری‌هایی دیگر نظیر انواع سرطان‌ها، بیماری‌های آلرژی و بیماری‌های خود ایمن و بسیاری از بیماری‌های دیگر  مبتنی بر درمان بر پایه سیستم ایمنی (ایمونوتراپی) است.
انتهای پیام/ م.ف1024

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     ایمونولوژی     دکتر.شکراله.فرخی        

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >