فرماندار دشتستان گفت:
با کنترل تجمعات و افزایش مدت قرنطینه بیماران از عادی‌سازی بیماری کرونا پیشگیری شود

10 ارديبهشت 1399
فرماندار دشتستان گفت: با کنترل تجمعات و افزایش مدت قرنطینه بیماران از عادی‌سازی بیماری کرونا پیشگیری شود.

فتح‌الله نوروزی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان دشتستان بابیان اینکه کنترل تجمعات از برنامه‌های اصلی ما است، گفت: باید از عادی‌سازی بیماری کرونا در فضای شهرستان جلوگیری و مدت قرنطینه خانگی بیماران مبتلا افزایش یابد.
وی در این جلسه ضمن گرامیداشت روز شوراها و همچنین تقدیر از معلمان اظهار داشت: معلمان نیز طی این دوره همراه ما بوده و در راستای تهیه برنامه‌های آموزشی یاری‌رسانی دانش آموزان و خانواده‌ها در امر آموزش بوده‌اند و تلاششان قابل‌تقدیر است.
نوروزی بابیان اینکه تاکنون در سطح شهرستان ۷۶ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، افزود: بهبودیافتگان این بیماری نیز آمار قابل‌توجه و مناسبی داشته که حاصل تلاش همه همکاران و کادر بهداشت و درمان است و تا انتهای مسیر نیز همگی باهم همراه و همگام خواهیم بود.
فرماندار دشتستان در خصوص بازار روز برازجان ضمن تأکید کنترل عبور و مرور موتورسیکلت‌ها بیان داشت: در گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی، طبق تصمیمات ستاد کرونای شهرستان در این منطقه محدوده بندی، گندزدایی و فاصله اجتماعی جهت کسبه بازار روز با همکاری اتاق اصناف و بازرسان بهداشت محیط انجام‌گرفته است.
وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا نباید در فضای شهرستان عادی‌سازی شود تأکید کرد: همه ارگان‌ها باید در راستای گندزدایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری و همیاری لازم را داشته باشند و مدت قرنطینه بیماران کرونایی در شهرستان دشتستان باید افزایش یابد.
وی در خصوص بسته‌های معیشتی در سطح شهرستان از فرمانده سپاه جوادالائمه، امام جمعه برازجان، موسسه‌های خیریه و نیروهای آزاد قدردانی کرد و افزود: باید افرادی که تحت پوشش نیستند و بسیار نیازمند یاری هستند را شناسایی و تحت پوشش قرار داد.
فرماندار دشتستان با اشاره به اینکه تمامی مطب‌های پزشکان ملزم به رعایت کردن ضوابط بهداشتی طبق پروتکل‌های بهداشتی می‌باشند، گفت: فاصله‌گذاری و گندزدای مستمر فضاهای بهداشتی و درمانی یک از اصول مهم در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا است.
نوروزی بابیان اینکه ادارات شهرستان نیز مکلف و موظفند که پروتکل‌ها و اصول بهداشتی را رعایت کنند تصریح کرد: تب سنجی در روستاها با همراهی دهیاری‌ها و شوراها انجام ادامه داشته باشد و بهزیستی و شهرداری در بحث جمع‌آوری متکدیان به‌طور جدی وارد عمل شوند.
فرماندار دشتستان در خصوص کارگاه‌های تولید ماسک در سطح شهرستان گفت: نظارت بهداشتی بازرسان شبکه بهداشت و درمان شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها بر کارگاه‌های تولید ماسک در سطح شهرستان باید تشدید شود و تمامی جهادگران به صورت مستمر غربالگری شوند.
نوروزی با اشاره به اینکه کنترل تجمعات از برنامه‌های اصلی شهرستان است، افزود: تجمعات در ادارات و اماکن عمومی ممنوع و باشگاه‌ها و اماکن ورزشی نیز همچنان تعطیل خواهند بود.
فرماندار دشتستان با اشاره به اینکه فعالیت رستوران‌ها فقط در حد بیرون بر است، گفت: ماشین‌های دوره‌گرد در شهرها و روستاها جمع‌آوری و آرایشگاه‌ها با رعایت پروتکل بهداشتی فعالیت کنند و بر روی ساعت کار تعطیلی پاساژها نظارت و مدیریت بیشتری شود.

انتهای پیام/س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     فرماندار     نشست     فتح‌الله.نوروزی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >