رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خبر داد:
غربالگری ۹۹٫۸ درصد از جمعیت شهرستان جم در مرحله اول طرح ملی غربالگری کرونا

10 ارديبهشت 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم از غربالگری ۹۹٫۸ درصد از جمعیت شهرستان جم در مرحله اول طرح ملی غربالگری کرونا در استان بوشهر خبر داد.

مهندس احمد قاسمی به مناسبت هفته سلامت در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در مرحله اول این طرح ۹۹٫۸ درصد از جمعیت شهرستان توسط پرسنل بهداشت غربالگری شدند و شاهد کاهش بار مراجعات به مراکز درمانی و بیمارستان بودیم.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی بخشی برای مردم دارند افزود: در بحران اخیر کرونا در کشور رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع توانستند نقش و گام مؤثری در بالا بردن سطح سواد بهداشتی جامعه داشته باشند.
مهندس قاسمی از آغاز مرحله دوم طرح ملی غربالگری کرونا در کشور خبر داد و افزود: در این مرحله پرسنل بهداشتی با اولویت بیماران فشارخونی، دیابتی، مادران باردار و بیماران خاص، اقدام به غربالگری می‌کنند و پس‌ازآن سایر جمعیت شهرستان نیز غربالگری مجدد خواهد شد.
قاسمی از تعطیلی ۱۲ صنف متخلف در زمان کرونا خبر داد و اظهار داشت: بالغ بر ۱۵۰۰ بازدید از اماکن عمومی و صنوف مختلف توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام‌شده و آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا به متصدیان داده‌شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم با تقدیر از زحمات کادر درمان بیمارستان توحید جم در ارتقای حوزه سلامت شهرستان جم خاطرنشان کرد: اعضای ستاد مبارزه با کرونا، نیروی‌های مسلح، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، نیروهای مردمی و ... در بحران اخیر کرونا اقدامات قابل قبولی جهت پیشگیری از شیوع این ویروس در سطح شهرستان انجام دادند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان جم افزود: از مردم درخواست دارم گام دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و هر زمان امکان بروز جدید پیک بیماری وجود دارد.
رئیس بیمارستان توحید جم نیز با اشاره به اینکه در بحران کرونا ۶۲۰ مورد با علائم تنفسی به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، بیمارستان توحید جم نیز در آماده‌باش قرار گرفت و تمهیدات لازم جهت مقابله با این ویروس را اجرایی کرد.
دکتر فرهاد باقری خاطرنشان کرد: بخش جدید کرونایی بیمارستان توحید با ۲۳ تخت بستری با آخرین امکانات و شرایط بهداشتی حال حاضر دنیا راه‌اندازی شده است.
وی افزود: شبکه بهداشت و درمان جم در سطح اول مبارزه با کرونا، اقدامات پیشگیرانه خوبی را انجام داد و این به کمک مجموعه درمان در بیمارستان آمد و شاهد کنترل این بیماری در جم بودیم.
رئیس بیمارستان توحید جم با بیان اینکه از تمام ظرفیت بیمارستان توحید برای حفظ سلامت مردم بهره خواهیم برد افزود: بیمارستان توحید در آینده نزدیک در ۱۱ بخش جدید و اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال توسعه می‌یابد.
انتهای پیام/ا.پ ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     کرونا.ویروس     مهندس.احمد.قاسمی     دکتر.فرهاد.باقری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >