رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر:
پنج دستگاه دیالیز به مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر اضافه شد

16 ارديبهشت 1399
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر از اضافه شدن پنج دستگاه دیالیز به بخش دیالیز ۲ این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، دکتر عاطفه اسفندیاری در این خصوص اظهار داشت: بخش دیالیز ۲ واقع در محل بیمارستان فاطمه زهرا (س) سابق در سال ۱۳۶۵ افتتاح شد.
وی اضافه کرد: تا ابتدای سال ۱۳۹۸ ظرفیت تخت‌های این بخش ده تخت بوده است که به علت افزایش تعداد بیماران کلیوی در استان بوشهر تخت‌های این بخش به سیزده تخت افزایش‌یافته است.
دکتر اسفندیاری از اضافه شدن تعداد پنج دستگاه دیالیز مدل ATF به مجموعه دستگاه‌های دیالیز دو خبر داد و افزود: با توجه به کارکرد بالای دستگاه‌های دیالیز، نیاز به اضافه شدن دستگاه دیالیز جدید ضروری بود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر این بخش توسط دو متخصص نفرولوژیست بومی استان بوشهر، دکتر مهدی محمود پور و دکتر سودابه زنده بودی هدایت می‌شود.
سرپرستار بخش دیالیز ۲ مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: این بخش در حال حاضر در ۴ شیفت بیماران دیالیزی را پوشش می‌دهد و روزانه بین ۴۰ تا ۴۵ بیمار با نارسایی کلیوی در این مرکز دیالیز می‌شوند.
رضا محمودی عنوان کرد: در حال حاضر به دلیل بحران بیماری کووید ۱۹ و اختصاص بخش دیالیز مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به ارائه مراقبت و درمان بیماران مشکوک و مبتلا، تعداد بیماران این بخش به ۹۷ بیمار رسیده است و در این مرکز ماهیانه حدود ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ بیمار دیالیز می‌شوند.

انتهای پیام/ ر.ک ۴۰۷۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
دیالیز     بیمارستان.شهدای.خلیج.فارس.بوشهر     بخش.دیالیز.2     دکتر.عاطفه.اسفندیاری        

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >