دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
بهبودی قطعی ۲۲۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر/ تأیید ۱۵ مبتلای جدید

22 ارديبهشت 1399
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ۲۲۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۵ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۳۷۳ نفر است که از این تعداد ۲۱۳ مرد و ۱۶۰ زن هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۱۵ مورد مثبت جدید، ۷ مورد در دیلم، ۴ مورد در بوشهر و ۴ مورد در دشتستان که همه بیماران در مراکز بیماریابی شهرستان محل سکونت خود شناسایی‌شده‌اند.
وی تصریح کرد: ۷ بیمار جدید شهرستان دیلم ۶ نفر آن‌ها از یک خانواده بوده و سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و بیمار دیگر نیز آقایی ۲۰ ساله بوده که همه بیماران به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.
دکتر کشمیری اضافه کرد: چهار بیمار جدید شهرستان بوشهر، آقایانی ۳۹ و ۳۸ ساله و خانم‌هایی ۵۰ و ۴۲ ساله هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.
وی بیان کرد: چهار بیمار جدید شهرستان دشتستان نیز آقایی ۴۰ ساله سابقه سفر به استان‌های آلوده، آقایی ۶۳ ساله سابقه تماس با مورد مثبت که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند و دو خانم ۶۹ و ۴۹ ساله که برای گذراندن طول دوره درمان بستری هستند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۳۷۳ نفر) تاکنون ۲۲۳ نفر از آنان بهبودیافته و ۱۳۲ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۶ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: یکی از علت‌های افزایش افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر در روزهای گذشته شناسایی خوشه‌های محلی است.
دکتر کشمیری افزود: دورهمی‌ها، رفت‌وآمدهای خانوادگی و رعایت نکردن نکات بهداشتی منجر به تشکیل خوشه‌های محلی بیماری کرونا می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه عدم رعایت فاصله اجتماعی در هر نوع مراسمی موجب شیوع گسترده کرونا خواهد شد اظهار داشت: از عموم مردم تقاضا می‌کنم از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن تولد و عروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     ویروس.کرونا     موارد.جدید.ابتلا    

تاریخ بروز رسانی:   22 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >