رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
محدودیت تردد در شمال استان بوشهر ضروری است / گزارش تصویری

22 ارديبهشت 1399
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به محدودیتی که از امروز در استان خوزستان اعمال‌شده به عنوان دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا پیشنهاد اعمال محدودیت در شمال استان داده می‌شود.

دکتر سعید کشمیری در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: در زمان حاضر شاهد مراوده‌های زیادی از استان خوزستان به شمال استان هستیم و این ترددها باعث اشاعه بیماری می‌شود.
وی ادامه داد: در زمان حاضر روزانه در استان خوزستان 200 بیمار ثبت و روزانه 60 بیمار بستری می‌شوند با توجه به اینکه بیماریابی و بستری در این استان در بیشتر شهرها بالاست کنترل شمال استان بوشهر دقت بیشتری می‌طلبد.
دکتر کشمیری افزود: آزمایشگاه تشخیصی کرونا در استان بوشهر در زمان حاضر روزانه 100 تا 150 تست را انجام و بررسی می‌کند که با توجه به بیماریابی انجام‌شده توسعه آزمایشگاه‌ها در جنوب استان (شهرستان عسلویه) و شهرستان دشتستان (شهر برازجان) الزامی است.
وی ادامه داد: پارس جنوبی در خصوص راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیصی کرونا در جنوب استان قول مساعد داده اما تاکنون انجام‌نشده و در حال پی گیری هستیم و در شهر برازجان نیز مکان‌یابی لازم انجام‌شده و نیازمند حمایت مالی هستیم.
دکتر کشمیری گفت: افزون بر این آزمایش آنتی‌بادی نیز در استان بوشهر در بیشتر بیمارستان‌های استان انجام می‌شود که در صورت بالا بودن آن آزمایش پی سی آر نیز انجام می‌شود.
وی بیان کرد: این آزمایش حتی برای کارکنان بیمارستانی که به‌طور مستقیم در تماس با بیماران بودند انجام و چندین نفر که آنتی‌بادی آن‌ها بالا بود آزمایش پی سی آر آن‌ها نیز مثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هرچند وضعیت استان بد نیست اما شکننده است یعنی به راحتی می‌توان از این وضعیت عبور و وارد وضعیت بحرانی شد بنابراین قبل از اینکه مانند استان‌های هم‌جوار گرفتار شویم با رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری این شرایط را حفظ کنیم.
وی بابیان اینکه شهرهای استان بسیار شلوغ هستند و باید در این خصوص تدبیر کرد گفت: با توجه به شلوغی بازارها باید راهکار مناسبی در این خصوص ارائه شود، همچنین مراسم‌های اداری غیرضروری برگزار نشود و جلسه‌ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شوند.
وی با بین اینکه یک تا دو سال آینده با همین شدت با بیماری کرونا درگیر هستیم اضافه کرد: ادامه روند دور کاری، با توسعه بستر الکترونیک باید دفاتر پیشخوان دولت را خلوت کرد.
دکتر کشمیری در خصوص افزایش شمار بیماران دارای ویروس کرونا در استان بوشهر گفت: رویکرد وزارت بهداشت تغییر کرد و به جای اینکه تنها افراد مراجعه‌کننده به بیمارستان‌ها مورد تست قرار گیرند در شهرستان‌ها و درمانگاه‌های 20 گانه یا درمانگاه‌های 16 ساعته اقدام به بیماریابی کرده و افراد بدون علامت را پیدا می‌کنند.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: به تازگی با خوشه‌های محلی روبرو شدیم که باید افراد از دور همی‌ها و شرکت در تجمع‌ها خودداری کنند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
ستاد.مبارزه.با.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   23 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >