معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
زمینه برای برپایی مراکز غربالگری کرونا در استان بوشهر فراهم شود

22 ارديبهشت 1399
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به تأثیر مراکز غربالگری کرونا در شناسایی بیماران فراهم کردن زمینه لازم برای برپایی این مراکز در استان ضروری است.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا استان بوشهر اظهار داشت: در زمان حاضر از ۲۰ مرکز مصوب غربالگری کرونا تنها ۱۳ مرکز به سختی راه‌اندازی و هفت مرکز هنوز زمینه راه‌اندازی آن‌ها در استان فراهم نشده و در این شرایط با راه‌اندازی مراکز باقی‌مانده باید ظرفیت نمونه‌گیری این مراکز را ارتقا داد.
وی بیان کرد: مقاومت‌هایی از سوی مردم و شوراها وجود دارد که این مراکز می‌تواند برای جامعه پیرامونی خطرناک باشد و همین تصورها باعث شده تاکنون این مراکز راه‌اندازی نشوند.
دکتر خواجه‌ئیان تأکید کرد: با راه‌اندازی مراکز غربالگری کرونا در استان بوشهر روند نمونه‌گیری، بیماریابی و شناسایی افرادی که علائم ظاهری ندارند سرعت بیشتری داده می‌شود.
وی اضافه کرد: هرچند در زمان حاضر موارد بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا کمتر و بیشتر به صورت سرپایی شناسایی‌شده اما باید این را در نظر گرفت که هفت تا ۹ درصد از جمعیت استان بوشهر سالمند و ۶ تا هشت درصد دیابتی و خیلی‌ها شیمی‌درمانی می‌شوند و این جمعیت معادل 300 هزار نفر هستند که به عنوان افراد آسیب‌پذیر به شمار می‌روند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگر خدایی نکرده به این گروه از جمیعت آسیب‌پذیر این بیماری سرایت کند کنترل کردن این شرایط برای مراکز درمانی ما بسیار دشوار می‌شود.
دکتر خواجه ئیان اضافه کرد: باید به‌طور حتم ظرفیت نمونه‌گیری در زمان حاضر ظرفیت آزمایشگاه‌های استان امکان بررسی ۱۵۰ نمونه را در روز دارند در همین راستا باهدف سرعت بخشی در انجام امور راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیصی در شهرستان‌های عسلویه و دشتستان ضروری است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بسیاری از صنف‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند اما خیلی از صنف‌ها نیز هستند که این دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند و برخورد کردن با آن‌ها به دلیل اینکه شمار آن‌ها زیاد است راحت نیست به همین دلیل اعمال محدودیت‌های فیزیکی در برخی از خیابان‌های شهر و بازار ضروری است.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
ستاد.مبارزه.با.کرونا     دکتر.عبدالمحمد.خواجه.ئیان     معاونت.بهداشتی     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   22 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >