معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شهرستان جم الزامی است / والدین دانش‌آموزان نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته باشند

29 ارديبهشت 1399
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شهرستان جم الزامی است.

اصغر نوروز زاده در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به آخرین دستورالعمل‌های بازگشایی مدارس در ایام کرونا، اظهار داشت: کودکان به‌اندازه بزرگ‌سالان خطر ابتلا به عفونت را دارند ولی عموماً علائم بالینی بیماری در آن‌ها بسیار کمتر است و دانش‌آموزان پتانسیل این را دارند که از عوامل اصلی گسترش عفونت در جامعه و منازل خود و انتقال آن به والدین و افراد سالمندی باشند.
وی با تأکید بر رعایت پروتکل‌ها و شرایط بازگشایی مدارس در همه‌گیری بیماری کرونا گفت: گندزدایی کلیه سطوح دارای امکان تماس زیاد در مدارس (مانند دستگیره، صندلی، نرده‌ها)، تأمین صابون مایع و محلول‌های مناسب ضدعفونی‌کننده دست، فاصله‌گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس‌های درس و ... از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که در مدارس باید رعایت شود.
نوروز زاده افزود: کارکنان مدارس و دانش‌آموزان از دستکش و ماسک استفاده کرده و والدین پس از ورود فرزندان به منزل، لباس‌های وی را در حیاط بیرون آورده و شست‌وشو دهند.
معاون شبکه بهداشت و درمان جم با اشاره به اینکه رعایت فاصله یک الی دو متری در کلاس‌های درس الزامی است گفت: ساعت ورزش، اردوها، مسابقات، گردهمایی‌ها، جلسات و دیگر رویدادهایی که موجب تجمع می‌گردد نیز تا اطلاع ثانوی لغو است.
نوروز زاده با توصیه بر اینکه والدین حتی‌الامکان از وسایل شخصی برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استفاده کنند افزود: در صورت عدم امکان حذف سرویس‌های ایاب و ذهاب، رعایت فاصله اجتماعی را رعایت کرده (حداکثر سه نفر به جز راننده) و راننده موظف به گندزدایی وسیله نقلیه بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی است.
وی اظهار داشت: کلیه دانش‌آموزان و کادر آموزشی مدارس باید به صورت مستمر پایش شده و از ورود افراد با علائم مشکوک به مدارس جلوگیری شود و بازگشت به مدرسه برای دانش‌آموز و کارکنانی که مشکوک و یا مبتلا به بیماری بوده‌اند، با تأیید گواهی پزشک امکان‌پذیر است.
معاون شبکه بهداشت و درمان جم با اشاره به نظارت جدی شبکه بهداشت و درمان جم بر روند اجرایی دستورالعمل‌ها در مدارس خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌های مبارزه با کرونا می‌تواند حافظ جان و سلامت آینده‌سازان این جامعه باشد و سهل‌انگاری عده‌ای در این خصوص، مشکلات جدی را به وجود خواهد آورد.
انتهای پیام/ا.پ ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشتی     اصغر.نوروززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   29 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >