رییس شبکه بهداشت و درمان جم:
عروسی‌ها و مجالس عزا زنگ خطر بزرگی برای شیوع مجدد ویروس کرونا هستند

7 خرداد 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: عروسی‌ها و مجالس عزا زنگ خطر بزرگی برای شیوع مجدد ویروس کرونا هستند.

احمد قاسمی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم عنوان داشت: عروسی‌ها و مجالس عزا و حضور بی‌پروای شهروندان در این‌گونه مراسمات، زنگ خطر بزرگی برای شیوع مجدد ویروس کرونا است.
وی بابیان اینکه حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا کاهش پیداکرده است افزود: افزایش تدریجی افراد مبتلا به کرونا در شهرستان و بی‌توجهی عده‌ای از شهروندان به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، احتمال بروز پیک‌های جدید بیماری وجود دارد.
قاسمی بابیان اینکه اجرای دو مرحله طرح ملی غربالگری کرونا کمک بزرگی به کاهش بار مراجعه به حوزه درمان کرد گفت: خوشبختانه تاکنون مرگی در شهرستان جم به علت کرونا رخ نداده است.
وی تصریح کرد: شناسایی افراد مشکوک و بیماریابی فعال در این طرح بزرگ ملی باعث شد افراد با علائم خفیف شناسایی‌شده و قبل از شدت یافتن بیماری، درمان آن‌ها شروع شود.
قاسمی با تأکید بر اینکه عروسی‌ها و مجالس عزا زنگ خطر بزرگی برای شیوع مجدد ویروس کرونا است اظهار داشت: برگزاری مراسمات و تجمع‌های انسانی کانونی بزرگ برای انتشار ویروس کرونا است و بروز همه‌گیری در یکی از این مراسم‌ها، تلاش چندماهه کادر بهداشت و درمان و زحمات سایر ارگان‌ها را هدر می‌دهد.
وی از ضرورت استفاده کارمندان ادارات از وسایل حفاظت شخصی به خصوص ماسک در محل کار خبر داد و گفت: پراکندگی افراد مبتلا به کرونا در اکثر شهرها و روستاهای شهرستان وجود دارد و این نشان‌دهنده شکل‌گیری چرخه‌های جدید است که باید کنترل شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: سالن‌های بدن‌سازی و ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت شده‌اند که نیاز است اداره ورزش و جوانان در کنار بازرسین بهداشت نظارت جدی بر نحوه فعالیت آن‌ها داشته باشند.
دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی جم بابیان اینکه تاکنون دانش‌آموز مبتلا به کرونا در شهرستان شناسایی نشده است افزود: با آموزش و پروش شهرستان جم هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی انجام‌شده و بازرسین شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم نیز از حوزه‌های امتحانی بازدید خواهند کرد.
انتهای پیام/ا.پ ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     عروسی     عزا     بهداشت.درمان.جم     مهندس.احمد.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   7 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >